Game of Thrones'ta başrol oyuncusu olmak o kadar da zevkli değil mi?

Game of Thrones dizisinde Sansa Stark'ı canlandıran Sophie Turner, çekimler sırasında uzun süre saçlarını yıkamasına izin verilmediğini açıkladı. Yakın zamanda Kit Harington da çekimlerin bitmesinin ardından herkesin ağlamaya başladığını ve bunun 'rahatlama' kaynaklı olabileceğini söylemişti. Çekimler belli ki çok çetin geçmiş!

Game of Thrones'ta başrol oyuncusu olmak o kadar da zevkli değil mi?

Yönetmenin ve senaristin aklındakiler

Yönetmenin ve senaristin aklındakiler

Dünya çapında üne ulaşan diziler ince eleyip sık dokunarak çekiliyor. Tüm ekip bu hususta çok hassas davranıyor. Game of Thrones gibi eski yıllarda geçen dizilerde atmosferi oluşturmak ve dönemi birebir yansıtmak için herkes daha da ince çalışıyor.

Sansa Stark rolündeki Sophie Turner'ın şikayet ettiği saçlarının yıkanmasına izin verilmemesi hadisesi de, dizideki gerçekliği arttırmakla alakalı.

Jon Snow'u oynayan Kit Harington'ın şikayetçi olduğu 'çok seyahat etmek' de yine dizideki görselliği ve senaryoya uygun şekilde coğrafi çeşitliliği sağlamayı amaçlıyordu.

Yönetmen, görüntü yönetmeni ya da senaristler bu tip detaylarda oldukça hassas davranabiliyor. Oyuncular için her ne kadar zorlayıcı olsa da, ufak ayrıntılar diziye kalite katıyor. Zaten başarılı yönetmenlerin de genellikle takıntılı tipler olduğunu görüyoruz.

"İğrençti"

"İğrençti"

Sophie Turner'ı dizi haricinde takip edenlerin bildiği üzere oldukça bakımlı ve hoş bir kadın. Özellikle altın rengi, bukleli saçlarına belli ki çok önem veriyor.

Sophie yaptığı açıklamada "İlk birkaç mevsim saçlarımı yıkamama izin verildi çünkü aristokrat bir genç kızdı. 5'inci sezona doğru, senaryodan dolayı saçlarımı yıkamamamı istediler ve bu gerçekten iğrençti" dedi.

Ayrıca saçlarının ıslak görünümü yetersiz olduğunda yapay kar makinelerinden kar taneleri üflenerek yağlı halinin arttırıldığını da söylüyor. Saçlarını bu kadar önemseyen biri için zor olsa gerek...

Yağlı saça tahammül etmek

Yağlı saça tahammül etmek

Saçın ilk yağlandığı hali şekilli ve güzel oluyor. Ama sadece birkaç saat. O hafif yağlı haline ne yıkayınca ne de tamamen kirlenince bir daha ulaşmak mümkün değil. Özellikle tamamen yağlandığında insan ne bakmak, ne de dokunmak istiyor.
 

Görüntü olarak çirkin olmasını geçtim, kaşıntı ve kafaya yapışma hissine tahammül etmek de imkansız. Bazen mecburiyetten ya da üşengeçlikten yıkanamayan yağlı saça birkaç gün bile tahammül edemezken, Sophie Turner ve onunla aynı kaderi paylaşan Game of Thrones oyuncuları, haftalarca o saçla çekim yapmak zorunda kalmış.

Herkes Hadise kadar şanslı değil

Herkes Hadise kadar şanslı değil

Hadise daha önce saçlarının parlak ve dolgun oluşunun sırrını '10 günde bir kere yıkamak' olarak açıklamıştı. Saçları erken yağlananlar her akşam, geç yağlananlar ise 3-4 günde bir yıkıyor genellikle. Çünkü beşinci günün şafağında o saç yavaştan yağ küpüne dönmeye başlıyor.

Konser, program, canlı yayın, röportaj derken devamlı kuaföre işi düşen Hadise'nin ise saçlarını 10 günde bir yıkaması ve buna rağmen saçlarından yağ damlamaması gerçekten imrenilesi. Sophie Turner duysa Sansa Starklıktan istifa eder, yerine Hadise'yi önerirdi.

Bu makaleye ifade bırak