Gaziantep

Yerel Haber
11 Nisan 2014 - 09:47

GAMEK GENÇLERE OYUN SALONU KURDU

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları (GAMEK), kursiyerlerin sosyalleşmelerini sağlamak için gençlik ve kültür merkezlerine oyun salonları kurdu.

IHA

Açtığı çeşitli kurslarla özellikle gençlerin gelişimlerini ve meslek eğitimlerini desteklemeyi amaçlayan GAMEK, bünyesinde bulunan dört gençlik ve kültür merkezine playstation, bilardo, langırt, air hokey ve masa tenisinden oluşan oyun salonları kurdu.


Gaziantep BüyükşehirBelediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları Genel Koordinatörü Ramazan Dündar, kurs merkezlerine gençlerin eğlenmeleri ve sosyalleşebilmeleri için oyun alanları oluşturduklarını belirterek şunları söyledi:
“Gençlerimiz kurslarımıza yoğun ilgi gösteriyor. Ancak kurs saatlerimizden sonra vakitlerinin çoğunu kafe ve oyun salonlarında geçiriyorlar. Bu tarz yerlerde gençlerimizin kötü alışkanlıklara sahip olma riskleri çok fazla olduğu için bunu engellemek istiyoruz. Artık kursiyerlerimiz oyun salonlarına gitmeden kurs merkezimizin bünyesinde oluşturduğumuz aktivite alanlarından ücretsiz olarak yararlanabilirler.”

GaziantepYerel Seçim Sonuçları

Gaziantep Hava Durumu

17°CŞİMDİCUMA
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.