Gamze Topuz şarkıcı olmaktan neden vazgeçti?

Modelden şarkıcı olunur mu olunmaz mı tartışmalarının -nihayet- sona erdiği günlerde, yıllardayız. Bu gereksiz sorun Demet Akalın'la son buldu. Peki ya oyuncudan, sunucudan şarkıcı olur mu tartışması? Peki ya Gamze Topuz?

Gamze Topuz şarkıcı olmaktan neden vazgeçti?

Çarkıfelek'te hostesti

Çarkıfelek'te hostesti

Gamze Topuz, yıllar önce Mehmet Ali Erbil'in Çarkıfelek programında hosteslik yapmıştı. Saçları, sempatikliği akıllarda kalmıştı.

'Doktorlar'da rol almıştı

'Doktorlar'da rol almıştı

Grey's Anatomy dizisinin Türk versiyonu 'Doktorlar' dizisinde de rol almıştı Gamze Topuz. İlhan Mansız'la birlikte sahneleri vardı, kıvır kıvır saçlarıyla halen daha hafızalarda.

Bir küsüp bir barışıyorlar

Bir küsüp bir barışıyorlar

Tümer Metin'le olan bir dargın bir barışık ilişkisinden de tanıyoruz yine onu. Çiftin düzenli aralıklarla küsüp barıştığına hepimiz şahidiz.

Hani 'Cennetin Kapıları' aralanıyordu?

Peki ya şarkıcılık? Gamze Topuz'un 6 yıl önce 'Cennetin Kapıları' adlı bir şarkı çıkardığını hatırlayan var mı? 'Cennetin Kapıları'nı Gamze Topuz aralıyor' başlıklı bültenlere halen daha internette rastlamak mümkün. Sözü ve müziği Berkay Şahin'e, düzenlemesi Gürsel Çelik'e ait olan şarkıya bir video klip de çekilmişti. İnternette bu klibe de rastlamak mümkün.

Single hiç yayınlanmadı

Single hiç yayınlanmadı

Hatta ve hatta, şarkının Gamze Topuz'un çıkaracağı single'da da yer alacağı, single'ın fotoğraflarının da Mehmet Turgut imzalı olacağı belirtilmişti. Ancak o single hiçbir zaman çıkmadı.

Aradan yıllar geçti

Aradan yıllar geçti

Aradan 8-9 yıl geçti. Şahsen sabırla bu konuya dair bir yazı, açıklama, tweet bekledim. Gelmedi. Olmadı, olamadı. Gamze Topuz single'lı bir şarkıcı olamadı. Sadece klip çeken bir isim olarak kaldı.

Neden vazgeçildi?

Neden vazgeçildi?

Hani hep 'Başladığın işi yarım bırakma' deriz ya, bu tarz nasihatlar alırız ya büyüklerden. Sıkıcı buluruz, of pof yaparız. Soruyorum, Gamze Topuz 'Cennetin Kapıları'nı neden aralayamadı? Tamam, şahane bir sese sahip olmayabilir, ama neden başlanmış bir projenin tam da ortasında vazgeçildi?

Akademi Türkiye elemelerine katılmış!

Akademi Türkiye elemelerine katılmış!

Şimdi sizi şahane bir fotoğrafla baş başa bırakıyorum. Gamze Topuz, 15 yıl önce Akademi Türkiye elemelerine katılmış! Rahmetli Barış Akarsu'nun birinci olduğu yarışmadan bahsediyorum. 2004 tarihli fotoğrafta Gamze Topuz henüz 20 yaşında. Yarıfinalist olmaya hak kazanan Gamze Topuz'u finalde görememiştik. Yani şarkıcı olma iddiasında!

Yarım bırakılmamalı

Yarım bırakılmamalı

Ben açıkçası Akademi Türkiye detayından sonra artık hiçbir "Gamze Topuz x y z'cek" türevi haberleri çok ciddiye alamıyorum. Bir işe başlasa da hep yarım kalacak gibi geliyor. Bu şarkıcılık muhabbeti neden yarım kaldı, çok da önemi yok ama büyüklere de hak vermemek elde değil. 'Bir işi bitirmeden diğerine başlama'mak lazım cidden...

 

can.sisman@milliyet.com.tr

Bu makaleye ifade bırak