İstanbul

Yerel Haber
11 Ağustos 2015 - 11:07

GARAJYERİ.COM ARAÇ KİRALAMA DENEYİMİNİ DEĞİŞTİRİYOR

IHA

Kişiden kişiye araç kiralama platformu Garajyeri.com, Türkiye’nin araç kiralama alışkanlıklarını değiştiriyor. Airbnb modelini kişisel araçlara uygulayarak paylaşım ekonomisine katkı sağlayacak olan Garajyeri, günün yüzde 95’inde boş duran kişisel araçların, ihtiyaç duyan kişiler tarafından kullanılmasının yolunu açıyor. Arac¸ sahiplerine ekstra gelir sağlarken, saatlik ve günlük, hatta uzun donem arac kiralamak isteyenlere de ekonomik bir seçenek vadediyor. üstelik, anlık ihtiyaçlardan hareket edecek kullanıcıları için android ve ios mobil uygulamalarıyla lokasyon tabanlı bir cözüm sunuyor.
Türkiye’de araç sahiplerinin en sık dile getirdikleri sorunların başında, araç fiyatlarının ve yıllık araç masraflarının yüksekliği geliyor. Buna gün içinde araçların yüzde 95’inin boş durduğu gerçeğini de ekleyince, ortaya çıkan tablo oldukça yüklü bir maliyet üreten bir araç sahipliği durumunu ortaya koyuyor. Garajyeri, gün içinde kullanılmayan araçların kiralanmasını sağlayarak araç sahiplerinin maliyetlerini azaltmayı ve gelir elde edecekleri bir ağ oluşturmayı hedefliyor.
Garajyeri’nin getirdiği yenilik, oldukça yorucu kağıt işleriyle özdeşleşen geleneksel rent-a-car şirketlerinden farklı olarak, kişilerin kendi araçlarını yalnızca günlük değil saatlik,haftalık ve aylık olarak da kiralamasını sağlaması. Araç kiralamak isteyenlerin daha uygun fiyatlı ve daha geniş bir ürün çeşitliliğiyle karşılaştığı platformdan kiralanan her araç sayesinde, trafikten tam 9 araç çekilmiş oluyor. Garajyeri, İstanbul gibi trafik sorunuyla boğuşan bir kentte, araç sayısının artmasına karşı bir önlem olarak da öne çıkıyor. Mahalledeki araçları kiralayarak komşuluk ilişkilerini güçlendirmek de Garajyeri’nin sosyal hedefleri arasında.
Aracını kullanmaya vakit bulamayıp ayda 1500 TL gibi ek bir gelir yaratmak isteyen araç sahipleri ile özellikle de hafta içi servisle işine gittiği için yalnızca haftasonu kullanacağı bir araba satın almak istemeyen beyaz yakalı çalışanlar için harika bir fırsat!
Garajyeri, hem araç sahiplerinin hem de araç kiralamak isteyenlerin çok önemsediği araç güvenliği sorununu Doğa Sigorta ile çözüyor. Türkiye’de kişiden kişiye araç kiralama sigortası kavramını ilk kez ortaya koyan Garajyeri, Doğa Sigorta ortaklığıyla, kiralama süresince araçları sigorta güvencesi altına alıyor.
Ayrıca kiralama boyunca araçlar sigortalamanın yanında 7×24 yol yardımı ve çekici hizmeti de sağlayan Garajyeri, oldukça iddialı bir sistem sunuyor.
Kendi geliştirdiği araç takip sistemiyle ek bir güvenlik katmanını devreye sokan platform, araç sayısı arttıkça kullanıcılar tarafından çokca talep alan bir sistem olmayı hedefliyor. Türkiye’nin ilk kişiden kişiye araç kiralama platformu Garajyeri.com’a ilk dört ayda binden fazla İstanbullu otomobil sahibi araçlarını kaydettirmiş olması, bu hedefin gerçekçiliğini gösteriyor.
TOKKDER rakamlarına göre 2012 yılında yılda 4 milyon gün günlük araç kiralama yapıldı. Pazar, yılda ortalama yüzde 15-20 civarı bir büyümeye sahip. Garajyeri’ninhedefi araç kiralama sektöründe, Türkiye’deki tüketicilerin online ortamdaki ilk tercihi olmak ve kısa sürede Orta Doğu ve Doğu Avrupa’ya doğru genişlemek. Araç ihtiyacı duyan birinin ilk bakacağı yerin Garajyeri.com olacağı iddiasındalar.

©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.