15.05.2019 19:12 | Son Güncelleme:
AA

Gazeteci Ulvi Yanardağ hayatını kaybetti

Sürekli Basın Kartı sahibi gazeteci Ulvi Yanardağ 80  yaşında hayatını kaybetti.

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti'nden (TGC) yapılan açıklamada,  Yanardağ'ın yaşamını yitirdiği belirtilirken, ailesine ve basın camiasına  başsağlığı mesajı iletildi.

Yanardağ'ın TGC üyesi olduğu bilgisinin yer aldığı mesajda, "2012  Burhan Felek Basın Hizmet Ödülü ve Sürekli Basın Kartı sahibi gazeteci Ulvi  Yanardağ, vefat etti. Gazetecilik mesleğine uzun yıllar başarıyla hizmet veren  Ulvi Yanardağ'ı kaybetmenin üzüntüsü içindeyiz. Ailesine ve basın topluluğumuza  başsağlığı diliyoruz." denildi.

Ulvi Yanardağ için yarın 11.30'da TGC'de tören yapılacağı, cenazenin  Sultanahmet Camisi'nde öğle namazının ardından kılınacak cenaze namazını müteakip  Bakkalköy Mezarlığı'nda toprağa verileceği bildirildi.

Ulvi Yanardağ'ın öz geçmişi

Ulvi Yanardağ, 1939 yılında İstanbul'da doğdu. Balıkesir Lisesi'nin  ardından İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi'nde eğitim gören Yanardağ,  mesleğe 1961 yılında Yeni Sabah gazetesinde başladı. Hürriyet Haber Ajansı ve  Hürriyet gazetesinde 14 yıl habercilik yaptıktan sonra Bulvar ve Güneş  gazetelerinde çalışan Yanardağ, 1989 yılında televizyon haberciliğine başladı.  Kanal D, Show TV'de İstihbarat Şefi ve Haber Müdürü olarak görev yapan Yanardağ,  Arena ile Ateş Hattı programlarının yapımında bulundu.

TGC'nin Başarı Ödülleri yarışmasında 1980 yılında haber, 1984 yılında  röportaj ve seri röportaj, 1985 yılında haber, 1995 yılında haber program  dallarında yılın gazetecisi seçilen Yanardağ, TGC'nin yayın organı Bizim gazetede  Yazı İşleri Müdürlüğü yaptı, TGC Balotaj Kurulu'nda görev aldı.

Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy0