17.04.2009 01:00 | Son Güncelleme:
GAZİANTEP AA

Gaziantep’e 160 milyon dolarlık AVM

Sanko Holding ve Rönesans Gayrimenkul Yatırım tarafından 160 milyon dolara yapımı gerçekleştirilen ‘Sanko Park Alışveriş Merkezi’ Gaziantep’te açıldı.

Gaziantep’e 160 milyon dolarlık AVM

Sanko Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, Rönesans Yönetim Kurulu Başkanı Erman Ilıcak ve alışveriş merkezinin yönetimini üstlenen Jones Lang LaSalle Türkiye Başkanı Avi Alkaş, açılışta bir toplantı düzenledi.
Abdülkadir Konukoğlu, Gaziantep’in yüksek tüketim potansiyelinin olduğuna dikkati çekerek, “Kentte alışveriş merkezinden eğlenceye kadar böyle komple yapı yoktu. Sanko Park, kentin sosyal yaşamına da katkıda bulunacak, Gaziantep’in havasını değiştirecek. Şanlıurfa, Kilis, Diyarbakır, Kahramanmaraş ve çevre illerin yanında komşu ülkelerden, Suriye’den de ziyaretçi bekliyoruz” dedi.
Rönesans Yönetim Kurulu Başkanı Erman Ilıcak da, Türkiye’de bugüne kadar yapılamamış birçok şeyi bu projede uyguladıklarını, Sanko Park Alışveriş Merkezi’nin 4 kattan oluştuğunu ve her bir katın sonbahar, kış, ilkbahar ve yaz konseptine göre dizayn edildiğini söyledi. Ilıcak şöyle konuştu:

2 bin 500 kişi çalışacak
“Bu proje ile Gaziantep’te 2 bin 500 yeni istihdam oluşturduk. Bu zor günlerde sadece Gaziantep’e değil tüm Türkiye’ye moral verecek bir birliktelik oldu. Bu proje ile Gaziantep’in sadece Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun değil aynı zamanda Ortadoğu’nun da ticaret merkezi haline gelmesinin ilk adımını atıyoruz.
Bu proje ve arkasından yapılacak sergi salonları, otellerle birlikte Gaziantep, 10 yıl içinde hak ettiği yere gelecek. Hedefimiz Gaziantep’i, bütün Ortadoğu’nun Dubai’si yapmak.”


1 TL’lik ayakkabı izdihamı
Abdülkadir Konukoğlu , “Hayırlı olsun” dileklerinde bulunduğu bazı mağazalara 50 TL bereket parası da bıraktı. Açılış sırasında, bir mağazanın 1 TL’ye ayakkabı satması nedeniyle izdiham yaşandı.

Bu habere ifade bırak
  • 1Mutluyum
  • 1Şaşkınım
  • 1Kararsızım
  • 1Kızgınım
  • 1Üzgünüm
Toplam Oy5