Gaziantep

Yerel Haber
09 Kasım 2017 - 13:31

Gaziantepli Halıcıların Afrika Temasları Sürüyor

GAZİANTEP (AA) - Gaziantepli halıcıların Güneydoğu Anadolu Halı İhracatçıları Birliği (GAHİB) öncülüğünde yürütülen “Makine Halıcılığında Sürdürülebilir Liderlik” adlı URGE Projesi kapsamında gerçekleştirdiği Güney Afrika ziyaretleri devam ediyor.

GAHİB'den yapılan açıklamaya göre, Johannesburg’un ardından Güney Afrika’nın en önemli kentlerinden olan ve ihracatçılar içinde büyük önem taşıyan Durban’ı ziyaret eden halıcılar, burada da yoğun bir tempoyla temaslarını sürdürüyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen GAHİB Başkanı Selahattin Kaplan, Güney Afrika pazarının birçok sektör için olduğu gibi halı sektörü için de büyük önem taşıdığını ifade ederek, Güney Afrika’nın ticarette adeta kalbi olan Durban’da önemli ziyaretler gerçekleştirdiklerini, gerek ikili gerekse heyetler halinde düzenlenen görüşmelerden olumlu sonuçlar almayı hedeflediklerini belirtti.

Kaplan, birçok sektörden yıllık yaklaşık 50 milyar dolarlık ithalat gerçekleştiren Güney Afrika pazarından halı sektörü olarak pay almak ve bu ülkeye ihracatlarını artırmak istediklerine dikkati çekerek, "Pazar araştırmalarımız ve pazarın ihtiyaç duyduğu ürün yelpazesi konularında ki incelemelerimiz ziyaretimiz boyunca devam edecektir." ifadelerini kullandı.

GaziantepYerel Seçim Sonuçları

Gaziantep Hava Durumu

2°CŞİMDİPERŞEMBE
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.