Ege

17.05.2018 - 00:14 | Son Güncelleme: 17.05.2018-0:16

Gaziemir’e yakıştı

Gazeteciler Parkı ve Basın Özgürlüğü Anıtı gökyüzüne güvercinler uçurularak açıldı

Sitene Ekle

NEVRA UÇKAÇ DHA

İZMİR Gaziemir’de yapımı tamamlanan Gazeteciler Parkı ve Basın Özgürlüğü Anıtı törenle açıldı. İzmir’in işgaline karşı ilk kurşunu sıkan şehit gazeteci Hasan Tahsin’in 99’uncu ölüm yıldönümünde Gaziemir Belediyesi ve İzmir Gazeteciler Cemiyeti işbirliği ile hayata geçirilen Gazeteciler Parkı ve Basın Özgürlüğü Anıtı törenle açıldı. Açılış törenine katılan CHP İzmir miletvekilleri Atila Sertel ve Tacettin Bayır, İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Misket Dikmen, Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol’la birlikte güvercin uçurdu.

15 Mayıs’ın İzmir için Hasan Tahsin günü olduğunu belirten İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Misket Dikmen, ilk kurşunun Türk ulusunun simgelerinden biri olduğunu dile getirdi, şu vurguyu yaptı: “Hasan Tahsin, milli mücadelenin ruhunun sembolüdür. Bütün dünyaya Türk ulusunun işgali kabul etmeyeceğini bildirmiştir. Çok anlamlı bir parkta anlamlı bir anıtı açıyoruz.” Dikmen, 5 ay gibi kısa bir sürede parkın açılmasını sağlayan Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol’la birlikte, anıtı yapan heykeltıraş Tonguç Serkan’a Hasan Tahsin heykeli hediye etti.

Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol, Gazeteciler Parkı’nın 10 dönüm alanda kurulduğunu belirterek önümüzdeki yıl park alanını 15 dönüme çıkarmayı hedeflediklerini söyledi. l


Türkiye'de kuzeyden esen rüzgâra ne denir?
©Copyright 2019 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
İlginizi ÇekebilirX