Ege

11.07.2018 - 23:24 | Son Güncelleme: 11.07.2018-23:25

Gaziemirlileri sevindiren karar

Bakanlar Kurulu, ilçede 17 bin metkerake 2B arazisini, orman sınırı dışına çıkardı, Sarnıç’ta aynı sorunu yaşayanlar umutlandı

Sitene Ekle

UMUT KARAKOYUN DHA

BAKANLAR Kurulu kararı ile İzmir’in Gaziemir ilçesi Atıfbey Mahallesi’nde 17 bin metrekarelik bir alan orman sınırı dışına çıkarıldı. Resmi gazetede yayınlanan kararla, üzerinde ev, işyeri, okul gibi taşınmazların bulunduğu 2B arazisinin orman sınırı dışına çıkarıldı. Kararın faydalı olduğunu kaydeden Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol, uzun süredir sadece bu alanda değil Sarnıç’ın büyük bölümünde 2B konularında sorunlar yaşandığını hatırlattı, Şenol, “Buradaki sorun zaman zaman siyasi malzeme haline getirilerek hemşehrilerimizin karşısına çıkıldı. Üzülerek görüyorum ki; her seçim dönemimde ‘sorunları çözdük, işlemleri tamamladık’ sözü verilmesine rağmen rayiç bedeller ve tapulama işlemleri tamamlanmamıştır” dedi. 

Kurumlara çağrı 

Başkan Şenol sözlerini şöyle sürdürdü: “Alınan karar hemşehrilerimiz açısından faydalı. Aynı hassasiyetin diğer bölgeler ve uzun yıllardır bu sorunlarla boğuşan 15 bin vatandaşımız için de gösterilmesini umuyorum.”


Mutlak hükümdar, bir ülkeyi zora ve baskıya dayanarak yöneten kişi anlamında kullanılan terim hangisidir?
©Copyright 2019 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
İlginizi ÇekebilirX