Cumartesi

12.08.2017 - 02:30 | Son Güncelleme: 12.08.2017-2:30

Geceliği 140 liraya hapishane deneyimi

Yabancı bir ülkede hapse girmenin ne demek olduğunu merak eden turistlerin yeni durağı Tayland’daki Sook Station Hotel

Sitene Ekle

Gizem Coşkunarda / gizem.coskunarda@milliyet.com.tr

Kimse Bangkok’ta hapishaneye düşmek istemez ancak günlük 140 lira ödeyerek hapishane deneyimi sunan bir otelde kalmak mümkün. Otel Tayland’ın Udomsook semtinde ve adını da yanı başındaki Sook tren istasyonundan alıyor. Alışılmadık bir temaya sahip olan Sook Station Hotel bu aralar Tayland’daki turistlerin gözbebeği. Yüzde 100 doluluk oranıyla hizmet veriyor. Peki nasıl bir otel burası?

Tuvaletler ortak kullanılıyor.

Duvarlar sıvasız beton havası veren grinin tonlarıyla boyanmış.

Müşterilerin adı soyadı yerine, koğuş ve mahkum numaraları kullanılıyor. Mahkum numaralarının yazıldığı tabelayla fotoğrafı çekildikten sonra müşteri koğuşuna gönderiliyor.

Odalar demir parmaklıklarla çevrili ve misafirlere üzerinde mahkum numaralarının yer aldığı siyah beyaz çizgili pijamalar dağıtılıyor.

Gece belli bir saatten sonra tüm ışıklar kapatılıyor ve asma lambaların özellikle yanıp sönmesi kişiye tam da istediği huzursuz olma hissini veriyor.

Otel konseptinin dışında kalmak adına odalarda ne televizyon ne de dolap var. Misafirler kıyafetlerini çekiçten yapılmış askılara asabiliyor.

Otelin hapishane pijamalarını hatıra olarak satın almak isterseniz 20 dolar ödüyorsunuz.

Her şey tamamen hapishane konseptine uydurulmuş olsa da birinci katta bir restoran ve kafe, ikinci katta ortak çalışma alanı ve çatı katı güneşlenme terası, küçük bir havuz ve çatıda iki tane jakuzi bulunuyor.  


Etiketler:
©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.