Kütahya

Yerel Haber
19 Ekim 2017 - 11:13

Gediz'de 4.Etap Toki Kuraları Çekildi

IHA

Kütahya’nın Gediz ilçesinde 4.Etap Toki konutlarında kura heyecanı yaşandı.
Gediz Belediyesi ile Toplu Konut İdaresi (TOKİ) işbirliğinde Ergenekon ve Salur mahallelerinde inşa edilen 357 (+3KD) konutun hak sahiplerinin oturacağı dairelerin belirlenmesi için noter huzurunda kura çekimi yapıldı.
Gediz Kültür Merkezi’nde gerçekleşen kura çekimine Gediz Belediye Başkanı Mehmed Ali Saraoğlu, Gediz Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Arpacı, AK Parti Gediz İlçe Başkanı Av. Mesut Yörük, İl Genel Meclisi Üyesi Hayri Öztürk, İl Genel Meclisi Üyeleri, AK Parti Gediz İlçe Yönetimi, Belediye Meclis Üyeleri, Mahalle Muhtarları ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından bir konuşma yapan Gediz Belediye Başkanı Mehmed Ali Saraoğlu; “Malumunuz Gediz’de 4. etap Toplu Konut İdaresi ve Gediz Belediyesi ile birlikte yaptığı projeler gerçekleştirildi. 2004 yılında yerel yönetimin birinci döneminde ilk yaptığımız icraatlardan birisi 1. Etap toplu konutlarıdır. Toplu konutun birinci etabı 208 konut, ikinci etap toplu konutta 280 konut + sağlık ocağı, iş merkezi ve 32 derslikli okul, üçüncü etap toplu konut projesinde 198 konut, iş merkezi ve 16 derslikli bir okul inşa edildi. Bugün ise hak sahiplerinin oturacağı daireleri belirleyeceğimiz 4. Etap 357 konutun yapımı tamamlanmıştır. İlçemiz, Gediz Belediyesi ve Toplu Konut İdaresi işbirliği ile yapılan 1041 adet konuta kavuşmuştur. 4.etap konut sürecinde konut sahibi olmak isteyen tüm vatandaşlarımız bugün kendi evlerini çekilen kura ile öğrenebilecektir. Hepinizin yeni evleri hayırlı uğurlu olsun” dedi.
Gediz’in yapılan yatırımlarla giderek büyümekte olduğunu ifade eden Başkan Saraoğlu; “Bu büyüme doğal olarak konut açığına sebebiyet vermektedir. Bugün gururla söyleyebiliyoruz ki icraat olarak AK Parti Hükümetinin sizlere sunduğu çok büyük bir imkândır. İnşallah 5. Etap Toplu Konutlarda tekrar görüşmek dileğiyle” temennisinde bulundu.
Konuşmasının ardından ilk kurayı çeken Başkan Mehmed Ali Saraoğlu, ev sahibi olma heyecanı yaşayan 357 kişiden birisi olan Ramazan Karataş’ın konutunu belirleyerek kendisini kutladı.(RB-EFE)

KütahyaYerel Seçim Sonuçları

Kütahya Hava Durumu

-1°CŞİMDİÇARŞAMBA
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.