30.10.2011 02:30 | Son Güncelleme:
ERAYDIN AYTEKİN - HALİFE YALÇINKAYA Sivas DHA

GEL DE AĞLAMA

Azra bebeğin babası Serdar Karaduman, Sivas’ta gözyaşlarıyla toprağa verildi. İTÜ Endüstri Mühendisliği mezunu Karaduman’ın bayramdan sonra Ankara’da işe başlayacağı öğrenildi

Azra bebek ve 3 aile ferdinin sağ olarak kurtarıldığı Van-Erciş’teki evde depremin 6’ncı gününde cansız bedenine ulaşılan 34 yaşındaki Serdar Karaduman’ın cenazesi, önceki gece yakınları tarafından karayolu ile Sivas’a getirildi. Kahramanmaraş Fatih Belediyesi’nin tahsis ettiği araçla taşınan cenaze, Numune Hastanesi morguna konuldu.
Sabah hastaneden alınan Sinan Karaduman’ın cenazesi, öğleyin Ulu Cami’de kılanan namazının ardından Yukarı Tekke Mezarlığı’nda dualar eşliğinde toprağa verildi.

Endüstri mühendisiydi
Cenaze taşınması ve toprağa verilmesi sırasında Sinan Karaduman’ın eşi Semiha, annesi Gülsade ve doktor babası Ahmet Karaduman, kardeşi İsmail Karaduman gözyaşlarına boğuldu. Sinan Karaduman’ın eşi Semiha ve annesi Gülsade Karduman, cami avlusunda yakınların desetğiyle güçlükle ayakta dururken, musalla taşında bekleyen tabuta sarılıp gözyaşı dökmesi, törene katılanları da ağlattı.
İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği mezunu olan Sinan Karaduman’ın Kurban Bayramı’ndan sonra Ankara’da özel bir şirkette mühendis olarak işe başlayacağı ve bunun için evrak hazırladığı belirtildi. Ankara’ya taşınma planları da yaptığı kaydedilen Sinan Karaduman, misafirliğe gittiği Erciş’te babası Dr. Ahmet Karaduman’ın evinde depreme yakalandı.
Deprem sırasında yıkılan evde bulunan aile fertlerinden Dr. Ahmet Karaduman bir kolunun çarpmasıyla dışarı fırlamış, 14 günlük olan torunu Azra enkaz altından 47 saat, gelini Semiha ve eşi Gül Saadet Karaduman hemen onun ardından yaralı kurtarılmıştı.
Sinan Karaduman’ın küçük kardeşi İsmail’in üniversite öğrencisi olduğu ve bu nedenle deprem sırasında Sivas’ta bulunduğu öğrenildi.

‘İyi ki kızım erken doğdu’
Sinan Karaduman’ın cenazesine yalnızca kızı Azra katılamadı. Sağlık sorunu nedeni ile evde bırakılan minik Azra, babasının son yolculuğunda yer almadı. Doktorların 29 Ekim’de dünyaya gelmesini bekledikleri Azra bebek prematüre olarak 20 gün erken doğmuştu. Azra bebeğin annesi Semiha Karaduman “İyiki kzım erken doğdu da babası onu kısa süre de olsa gördü” dedi.

Yukarı Tekke Mezarlığı’na götürülen Sinan Karaduman burada dualar eşliğinde toprağa verildi. Daha sonra eşi Semiha Karaduman ve yakınları mezarının başına giderek gözyaşı döktü.

Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy0