Cumartesi

09.09.2017 - 02:30 | Son Güncelleme: 09.09.2017-2:30

Geleneksel desenler başrolde

Hong Kong doğumlu tasarımcı Saide Fazıl markası Saide Jang ile çantalar tasarlıyor.

Sitene Ekle

Fazıl’ın son koleksiyonu Wong Karwai adını Çinli sinemacı, yönetmen Wong Kar-wai’den alıyor. Fazıl, yönetmenin film öncesi story boardlarındaki hızlı, renkli, yoğun duygu akışlarından etkilendiğini ve Japon kültüründen çizgileri öne çıkardığını söylüyor. 

Zincir detayları ve geleneksel motifler

Fazıl’ın “Sportif, doğal, romantik, feminen-narin, klasik ve dramatik stilleri öne çıkıyorum” dediği koleksiyonda clutch, sırt çantası ve Chanel modeli diye tabir ettiği küçük çantalar var. Uzun zincir detayları ise aksesuar olarak karşımıza çıkıyor. Asya’ya özgü geleneksel motifleri görebileceğiniz desenler de başta dikkat çekenlerden. Aynı zamanda renk analiz uzmanı olan Fazıl renk seçiminin de önemine değiniyor ve “Her kadının bir rengi vardır” diyor. Modeller arasında özellikle sırt çantaları öne çıkıyor. “Vazgeçilmezler arasındalar. Clutch’lar ise yine önümüzdeki sezonda devam edecek” diye anlatyor Fazıl. Sonraki koleksiyonunda yine Japon kültürü ve Yunan mitolojisinden esintiler göreceğimizi, sanatçıların çalışma ve sunumlarını taşıyabileceği özel tasarım çantalar da hazırladığını ekliyor. Saide Jang çantalara Difashionbranding Nişantaşı showroom’undan ulaşabilirsiniz.

 


Etiketler: Hong Kong
©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.