Ege

03.01.2018 - 00:36 | Son Güncelleme: 03.01.2018-0:38

Gelinlik devi de İzmir’e gelecek

16 Ocak’ta düzenlenecek IF Wedding-İzmir Gelinlik Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı’na bu yıl, Avrupa’nın en büyüğü olarak gösterilen Pronovias da katılma kararı aldı

Sitene Ekle

YUSUF ŞAHBAZ AA

Gelinlik ve abiye sektöründe son dönemdeki büyümesiyle dünya genelinde tanınırlığa kavuşan IF Wedding-İzmir Gelinlik Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı, bu yıl dünya devlerini ağırlamaya hazırlanıyor. 

Ege Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği Başkanı Emre Kızılgüneşler, Türkiye’nin gelinlik üretim merkezi konumundaki İzmir’in, 12 yıldır düzenlenen fuarla sektörde hızla büyüdüğüne işaret etti.

Hem istihdam edilen kadın sayısı hem de ihracat açısından sevindirici gelişmelerin yaşandığı sektörün, bu yıl 16 Ocak’ta düzenlenecek fuardan çok umutlu olduğuna değinen Kızılgüneşler, yurt dışından katılım teyidi veren alım heyetleri içinde dünya markalarının bulunduğunu vurguladı.

‘Önemli karar’

Fuarın bu yıl katılım, ziyaret ve ticari bağlantı rekoru kırmasını beklediklerini dile getiren Kızılgüneşler, “IF Wedding Fuarı’na, sektöründe Avrupa’nın en büyüğü olarak gösterilen Pronovias da katılım kararı aldı. Bu bizim için önemliydi. Çünkü daha önceki fuarlarda davet etmemize rağmen gelmiyorlardı. Bu sene tedarikçi bulmak için bir satın alma grubuyla katılma kararı aldılar. Bu firma alımlarını genelde Çin’den yapıyordu. Bu fuarda ilk bağlantıları kurarsak gerisi gelecektir” ifadelerini kullandı.

‘Avrupa’nın en büyüğü olduk’

Ege Giyim Sanayicileri Derneği (EGSD) Yönetim Kurulu Başkanı Atınç Abay da fuarın Türkiye’ye mal olmuş bir organizasyon olduğuna dikkati çekti. Abay, “Bu yıl alanımızı 23 bin 500 metrekareye,  firma sayısını da 256’ya çıkardık. Fuar her geçen sene katlanarak büyüyor” diye  konuştu. 

‘30 bin kişi bekliyoruz’

Abay, “Yaklaşık 30 ülkenin katılacağı fuarımıza 30 bin ziyaretçinin gelmesini  bekliyoruz. Bu da fuar için bir rekor anlamına geliyor” dedi. Atınç Abay, şöyle konuştu:

“İzmir’de MARBLE’dan sonra en büyük fuarız. Avrupa’da ise kendi  alanında en büyük fuar olduk.”


"Acı veriyor"isimli parca hangi sarkicimiza aittir?
©Copyright 2018 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
İlginizi ÇekebilirX