02.06.2010 14:08 | Son Güncelleme:
Fevzi KIZILKOYUN/ANKARA, (DHA)

Gemide ölen İbrahim Bilgen'in oğlu: ‘Babamla gurur duyuyorum’

GAZZE'ye insani yardım götüren ‘Mavi Marmara’ adlı gemiye uluslararası sularda İsrail'in yaptığı askeri müdahalede vurularak hayatını kaybeden 4 Türk'ten elektrik mühendisi İbrahim Bilgen'in oğlu Yusuf Bilgen, “Babam şehit olmak istiyordu. Allah bu şehadeti kendisine nasip etti. Onunla gurur duyuyorum” dedi.

Son yerel seçimlerde Saadet Partisi (SP) Siirt Belediye Başkan adayı olan ve aynı zamanda partinin il müfetişliği görevini de yürüten Bilgen'in Gazze yolunda hayatını kaybetmesi, SP Genel Merkezi'nde de büyük üzüntüye neden oldu. Babasının cenazesi için Ankara'ya gelerek kriz masasında bilgi edinmeye çalışan Yusuf Bilgen, kriz masasında herhangi bir bilgi alamadığını, çelişkili bilgiler verildiğini ve babasının cenazesinin nerede olduğunu bilmediğini söyledi.

Babasının her zaman böyle bir ölüm istediğini kaydeden Bilgen, "Babam her zaman böyle bir ölüm istiyordu, yani Allah yolunda giderken ölmek istiyordu, şehit olmak istiyordu. Allah bu şehadeti kendisine nasip etti. Hepimizin, Türk milletinin başı sağolsun” diye konuştu. Bilgen, babası ile gurur duydugunu da belirterek, her şeyi göze alarak insani yardım gemisine binip yola çıktığını ve ne olursa olsun Gazze'ye varmak istediği söyledi.

İsrail saldırısı sonucu ölen İbrahim Bilgen'in kardeşi Burhanettin Bilgen ise “Ağabeyimle yola çıkmadan önce konuştum. Sonra hiç konuşamadık. Acımız çok büyük. Tek tesellimiz, şehit düşmüş olmasıdır. ABD emperyalizminin küçük çocuğu İsrail bir zülüm yaptı. Bu zülme karşı olanların başı sağolsun” diye konuştu.

Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy0
EtiketlerABD