Batman

Yerel Haber
18 Kasım 2016 - 17:17

Genç Esnaftan Öğrencilere Kırtasiye Yardımı

IHA

Batman’ın Sason ilçesinde esnaflık yapan Fırat Yaşar, Yiğitler Köyü İlkokulu örencilerine kırtasiye ve temizlik malzemeleri yardımında bulundu.
Yiğitler Köyü İlkokulu’nu ziyaret eden Yaşar, ’Okuluma sahip çıkıyorum’ projesi kapsamında 50 öğrenciye kırtasiye okula da temizlik yardımında bulundu. Yaşar, bölgelerinde eğitim seviyesinin düşük olduğunu belirterek, buna benzer projeler sayesinde eğitimin kalitesinin yükseltilebileceğini söyledi. Yaşar, "Bölgemizde yaşanan terör olayları diğer alanlarda olduğu gibi maalesef eğitime de büyük zararlar vermiştir. Terör örgütlerinin en çok istediği şeylerden biride cahil bir neslin yetişmesidir. Okumayan bir toplumu kolayca kandırabileceklerini bildikleri için hiçbir çocuğun okula gitmesini istemiyorlar. Bizler bölgedeki vatandaşlar olarak çocuklarımızın terör örgütlerine alet olamaması için onları okutmalıyız ve imkanlarımız doğrultusunda eğitime destek vermeliyiz" dedi.
Yiğitler Köyü İlkokulu Müdür Yardımcısı Mehmet Akkor da, "Okulumuza verdiği destekten dolayı genç esnafımız Fırat Yaşar’a çok teşekkür ederim. Gerçekten bu proje çok anlamlı, herkesin bu projeye destek vermesini bekliyoruz" diye konuştu.

©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.