Kars

Yerel Haber
19 Kasım 2016 - 10:08

Genç Kafkars Spor Başkanı Bayramoğlu, Bakan Arslan'ı Bulancak Maçına Davet Etti

IHA

Hafta sonu temel atma, açılışlar ve partisinin İl Danışma Meclis Toplantısı’na katılmak üzere Kars’a gelecek olan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’ı Genç Kafkars Spor Kulübü Başkanı Emre Okan Bayramoğlu, KAÜ’de oynanacak Bulancak Spor voleybol karşılaşmasına davet etti.
Genç Kafkars Spor Kulüp Başkanı Emre Okan Bayramoğlu, Bakan Ahmet Arslan’ın her konuda kendilerine destek verdiğini ve Bakan Arslan’ın desteğiyle hedeflerine ulaşacaklarını belirtti.
Türkiye Voleybol Federasyonu TVF 1. Lig, B. Grubu’nda Kars’ı temsil eden Genç Kafkars Spor kendi saha ve seyircisi önünde konuk edeceği Giresun Bulancak Spor karşılaşmasından da galip ayrılarak, Kayseri’de yakaladıkları çıkışı devam ettirmek istiyor.
Çok düşük bir bütçe ile TVF 1. Lig‘de mücadele ettiklerini ifade eden Kulüp Başkanı Emre Okan Bayramoğlu, “2010’da kurulan Genç Kafkars Spor erkek voleybol takımımız Bölgesel Lig, 3’ncü Lig ve 2’nci Ligde mücadele ettikten sonra bu sezon ise 1. Ligde mücadelesine devam etmektedir. Bu hafta itibariyle ligin 6. Hafta oynanacaktır. Henüz ligin daha çok başı ama fikstür dezavantajı ile başladık. Bazılarına göre avantaj, bazılarına göre dezavantaj olarak değerlendirilebilecek ilk hafta maçlarında art arda üst düzey takımlarla oynadık. Play-off veya üst lige çıkma hedefleyen 1-1,5 milyon TL bütçeli takımlarla oynadık. Ama kafa kafaya geçen karşılaşmalarda setler çok yakın bitti. Bu karşılaşmalarda takımımız iyi mücadele etti fakat güç yetmedi ya da belli noktadan sonra kapasite yetmedi. Geçen hafta Kayseri Melikgazi ile karşılaştık. Takımımız bu karşılaşmadan galip ayrıldı ve moral kazandı. Artık sıralı galibiyetlerle çıkış yakalamamız gerekiyor. Bu anlamda da Giresun Bulancak Spor ile oynanacak karşılaşma büyük önem taşıyor. Bu maçı da alarak çıkışımızı devam ettirmek istiyoruz.” dedi.
“İşimiz zor, karşımızdaki takımlar ciddi bütçeli takımlar”
İşlerinin çok zor olduğunun altını çizen Bayramoğlu, “İşimiz çok zor. Çünkü karşımızdaki rakipler ciddi bütçeli takımlar. Lig 1’nci lig ve dolayısıyla seviye de üst düzey. Seviye arttıkça ekonomi de büyüyor. Kadroların kaliteli olması gerekiyor. Bizim henüz tam anlamıyla kadromuz oturmadı. 8-9 tane sporcumuz var. Bu hafta bir arkadaşımızla daha anlaştık. Yavaş yavaş kadroyu oturtmaya çalışıyoruz. En kötü takımın 12-13 sporcusu var. Kadronun kısıtlı olması ister istemez oyuncu değişikliği konusunda teknik ekibi zorluyor. Oyuncunun yorulduğu yerde ya da sıkıntıya düştüğü noktada benchinizin güçlü olması gerekiyor. Bunlar bizim için dezavantajlar. Artık bunları geçerek önümüze bakacağız. Amacımız bu yıl ligde etkili bir takım meydana getirerek bir sonraki senenin alt yapısını oluşturmak. Kayseri galibiyeti bu açıdan bize umut verdi. Haftalardır ortaya koyduğumuz iyi oyunu skora yansıtmak takımın moralini düzeltti. Bu hafta Bulancak Spor maçı çok önemli, halkımızdan Eser Spor maçında olduğu gibi salonu doldurmalarını rica ediyorum. Taraftar desteği bizim gibi şehir takımları için çok önemli.” diye konuştu.
“Bakan Arslan, Vali Doğan, Milletvekili Beyribey ve AK Parti İl Başkanı Adem Çalkın’ın destekleri çok önemli”
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’ın kendilerine çok büyük bir destek verdiğini belirten Emre Okan Bayramoğlu; Vali Rahmi Doğan, Milletvekili Selahattin Beyribey ve AK Parti İl Başkanı Adem Çalkın’a da teşekkür etti.
Genç Kafkars Spor Kulübü Başkanı Emre Okan Bayramoğlu, “Kendi bütçemizle, kendi planlarımızla bir şeyler yapmaya çalışsak da daha önce belirttiğim üzere ayakta durmamız çok zor. Bu noktada özellikle Genç Kafkars Spor’un ayakta durması ve varlığını devam ettirebilmesi adına büyük destekleri ve ilgileri olan Sayın Bakanımıza çok teşekkür etmek istiyorum. Sayın Bakanımızın spora olan ilgisi ve desteği, her alanda olduğu gibi sportif anlamda da Kars adına büyük bir şans. Bundan sonraki süreç için de umutluyuz. Çok daha iyi şeyler olacağını düşünüyoruz. Sayın Valimiz, sayın milletvekilimiz ve sayın il başkanımıza da teşekkür etmek istiyorum. Maçlarımıza gelerek ve her anlamda bizlerin yanında olduklarını göstererek bizi onurlandırdılar. Bizlere destek olan ve yol gösteren yöneticilerimizin olması şehrimiz açısından çok önemli bir şans. Bizde bir-iki takviye yaparak bu fırsatı iyi değerlendirip, ligde kalıcı olmayı bırakın üst sıralara oynayabilecek bir takım olabiliriz.” şeklinde konuştu.
“Sayın Bakanımızın maçımıza gelmesi bizi mutlu eder”
Pazar günü Kars’a gelecek olan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’ı Kafkas Üniversite (KAÜ) Spor Salonu’nda oynanacak Genç Kafkars Spor-Bulancak Spor Voleybol karşılaşmasına davet eden Bayramoğlu, özetle şunları söyledi:
“Tabi bildiğiniz üzere Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Sayın Ahmet Arslan, Pazar günü ilimize gelecek. Ben Sayın Bakanımızı maçımıza davet ediyorum. Tabi Sayın Bakanımızın programı çok yoğun ama kısa sürede olsa bizlere vakit ayırabilirlerse hem sporcularımız açısından, hem de taraftarlarımız açısından büyük bir heyecan olur.”

©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.