Ege

17.05.2012 - 02:30 | Son Güncelleme: 17.05.2012-2:30

Gençlerin projeleri bekleniyor

Lider Yaratıcı Katılımcılar Derneği (LİYAKAT) ile Ege Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nin ortak çalışması olan “Girişim Kampüsü” eğitim programı ve proje yarışması startı, protokol imza töreninde verildi.

Sitene Ekle

LİYAKAT Derneği adına başkan Berkay Eskinazi ile Ege Üniversitesi adına Prof. Dr. Haluk Soyuer’in imzaladıkları protokol ile girişimci fikirler desteklenecek.

Genç işsizliği çok yüksek
Girişimciliğin gündemde kalmasını sağlamak için çalıştıklarını belirten LİYAKAT Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Berkay Eskinazi ise İzmir’in işsizliğin yoğun olduğu iller arasında 6’ıncı sırada bulunduğunu söyledi. Bize düşen görev, gençlerimiz ile iş dünyası arasında köprü olmak. Gençleri iş dünyası ile buluşturan faaliyetler ve yarışmalar sonucunda İzmir’in girişimciliğin merkezi olmasını hedefliyoruz. Gerçekleştireceğimiz ilk projemiz olan ‘Girişim Kampüsü’ ile ‘dahi fikirler, genç girişimciler’i harekete geçirmeyi hedefliyoruz.  Dereceye giren projelerin hayata geçebilmesi için destek olacağız. Gençlerimizin sahip olduğu enerji,  bizlerin deneyim ve tecrübeleri birleşince İzmir’in girişimciliğin merkezi olması kaçınılmaz” dedi.

130 ÇALIŞMA desteklenecek

18-30 yaş arası dahi fikirleri olan herkes projeye katılabilecek ve bu projeler arasından 130’u kabul edilecek. Bunlardan 30 proje sahibine kampüste diğer 100 kişiye uzaktan eğitim verilecek. Değerlendirmeden sonra en iyi 5 projeye ödül verilecek. 1’ncilik 10 bin, 2’ncilik 7 bin, 3’ncülük  5 bin, Jüri özel ödülü 2 bin, en yaratıcı proje ödülü ise 2 bin TL olarak belirlendi. Başvurular www.liyakat.org.tr, www.girisimkampusu.com, www.iibf.ege.edu.tr adresinden yapılabilecek.
 


Etiketler:
Hababam Sınıfı'nda Kel Mahmut rolünü kim oynamıştır?
©Copyright 2012 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.