Cumartesi

15.04.2017 - 02:30 | Son Güncelleme: 15.04.2017-2:30

Gerçek Hayat

Oylum Yılmaz ilk romanı “Cadı”dan beş yıl sonra yazdığı “Gerçek Hayat”ta, yine kadın hikayesi anlatıyor.

Sitene Ekle

Gülden Öktem / Kitaplık / goktem@milliyet.com.tr

GERÇEK HAYAT

Oylum Yılmaz 
İletişim Yayınları / 15 TL 
Oylum Yılmaz ilk romanı “Cadı”dan beş yıl sonra yazdığı “Gerçek Hayat”ta, yine kadın hikayesi anlatıyor. Ancak bu kez ailesinin kadınlarının hikayelerini bir tarafa bırakıyor ve edebiyat dünyasında adı pek zikredilmeyen Fatma Aliye’yi, Suat Derviş’i ve Cahit Uçuk’u hatırlatıyor. Romanın hayalle gerçek arasında gidip gelen başkarakteri Leyla ise 2000’lerin başında Beyoğlu Çukurcuma’da bu üç kadının yazdıklarıyla tanışıyor.

GELECEK DAHA GÜZEL GÜNLER Mİ GETİRECEK?

Alain de Botton, Steven Pinker, Matt Ridley, Malcolm Gladwell
Çev: Cem Duran / Domingo Yayınları / 16 TL
Dünyanın en popüler düşünürlerinden Alain de Botton, Steven Pinker, Matt Ridley ve Malcolm Gladwell kitaba da ismini veren soru sayesinde karşı karşıya gelip birbirlerine muhalefet ediyorlar.

TEPETAKLAK

Eduardo Galeano
Çev: Bülent Kale / 
Sel Yayıncılık / 28 TL
Galeano’nun “Tersine Dünya Okulu” altbaşlıklı eseri adaletsizliğin, ırkçılığın ve cinsiyetçiliğin temel ilkelerini; dünyamızı tahrip edenlerin dokunulmazlık kalkanını; iletişimsizliğin ve tüketimin yayılma stratejilerini ele alıyor.

AH BİR KEDİ OLSAM!

Buket Uzuner
Everest Yayınları / 15 TL
Hemen hemen her çocuk küçük yaşta evcil hayvan sahibi olmak ister. Buket Uzuner “Ah Bir Kedi Olsam!”da evcil hayvan sahibi olmak isteyen çocukların ailelerine hem hayvan hakları hem de sorumluluklar konusunda önemli bir yol çiziyor.


Etiketler: Beyoğlu, Everest
©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.