Gündem
04.09.2013 - 02:30 | Son Güncelleme: 04.09.2013-2:30

Gezi karikatürlerini savcılık toplattı

Didim’de, reklam panolarına Didim Gezi Platformu tarafından asıldığı ileri sürülen ’Gezi direnişi’ni konu alan uluslararası karikatürlerden oluşan sergi savcılık emriyle toplatıldı ve 5 kişi hakkında soruşturma başlatıldı.

Sitene Ekle

DHA

 

Aydin’ın Didim ilçesinde bu yıl 18’ncisi düzenlenen Barış Şenlikleri sürerken reklam panolarına Didim Gezi Platformu tarafından asıldığı ileri sürülen ’Gezi direnişi’ni konu alan uluslararası karikatürlerden oluşan sergi savcılık emriyle toplatıldı ve 5 kişi hakkında soruşturma başlatıldı.
10 eser bulunuyordu
Aralarında ’Don Kişot’ mizah dergisinin düzenlediği ’Diren Gezi’ karikatür yarışmasında büyük ödülü kazanan Kosovalı çizer Murat Ahmeti’nin de çalışmasının da yer aldığı sergi billboardları, Türk ve dünya çizerlerinin 10 eserinden oluşuyordu. Gezi Parkı direnişini konu alan Carlos Latuff (Brezilya), Erdoğan Karayel (Almanya), Marco De Angelis (İtalya), Murat Ahmeti (Kosova) ile Türkiye’den Köksal Çiftçi, Kürşat Zaman, Mehmet Gölebatmaz, Menekşe Çam, Muammer Olcay, Sait Munzur’un karikatürleri asıldı. Karikatürler şikâyet üzerine toplatıldı. Sergiyle ilgili olarak, serginin organizatörlüğünü de yapan  Mehmet Gölebatmaz ile birlikte Didim Gezi Platformu’nun 3 üyesi ve reklam panolarını kiralayan şirket yetkilisi hakkında soruşturma başlatıldı.


Etiketler:
Bilgi Yarışması"Korkma Kalbim" şarkısını verilen sanatçı çiftlerinden hangisi söylemiştir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
    ©Copyright 2018 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.