Dünya
08.06.2013 - 02:30 | Son Güncelleme: 08.06.2013-2:30

Gezi Parkı için ilan savaşları

Dünyanın dikkatini Gezi Parkı’na çekmek için New York Times’a verilen ilan bugünkü gazetede yayınlandı.

Sitene Ekle

Bağış sitesi indiegogo.com’da başlatılan ve kısa sürede gerekli yardımı toplayan “Full Page Ad for Turkish Democracy in Action: OccupyGezi for the World”ün ilanı bugün New York Times’da yayınlandı. 21 saat gibi kısa bir süre içinde hedeflediği 53 bin 800 dolara ulaşarak bir rekor kıran kampanya gazetelerde yayınlanmadan internette paylaşılmıştı. ‘Türkiye’de neler oluyor’ başlığını taşıyan ve Tayyip Erdoğan’ın iktidarı boyunca kişisel hak ve özgürlüklerin sürekli erozyona uğradığının belirtildiği reklamda polis şiddetine son verilmesi ve açık diyalog ortamının yaratılması çağrısı yapılıyor.

Ak Partili gençlerden karşı atak
New York Times’ta yayımlanan ilana karşı AK Partili gençlerin de ilan hazırladığı duyuruldu. İlanın aynı gazetelerde yayınlanıp yayınlanmayacağı ise henüz bilinmiyor.
“@WUAttack” adlı twitter hesabı üzerinden paylaşılan altı maddelik ilanda Türkiye’de hayat tarzına müdahalenin söz konusu olmadığı ve Gezi Parkı’na AVM değil şehir müzesi yapılacağı belirtiliyor.
 


Etiketler:
Bilgi Yarışması"Lahit" neyle ilgili bir sözcüktür?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
    ©Copyright 2019 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.