Gizem Soysaldı

 • İsim
  : Gizem
 • Soyad
  : Soysaldı
 • Mesleği
  : Oyuncu
 • Doğum Tarihi
  : 04.02.1984
  1984-02-04
 • Uyruğu
  : Türkiye
BİYOGRAFİSİ

Türk tiyatro, sinema ve dizi oyuncusudur.
 
Biyografi
 
4 şubat 1984'te İzmir'de doğdu. Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler bölümünün ardından Şahika Tekand Studio Oyuncuları'nda tiyatro eğitimi aldı. Çok küçük yaşlardan beri tiyatro, bale, sunuculukla uğraşan Gizem'in ilk önemli rolü 16 yaşındayken oynadığı 'Asiye Nasıl Kurtulur'daki 'Asiye' karakteridir. Oynadığı oyunlarla Uluslararası İstanbul Tiyatro Festivalinde sahneye çıkmıştır. Halen 2008 yılında dahil olduğu ' Hareket Atölyesi' ile çalışmalarını sürdürmektedir. Sinema kariyerine Malezya yapımı ‘İstanbul Ben Geliyorum’ adlı film ile başlayan Gizem, 'F Tipi Film'deki oyunculuğuyla kariyerinin en üst noktasına çıktı. Son olarak 60'lı yıllarda geçen 'Büyük Sürgün' filminde rol aldı. Sunuculuğu çok sevdiğini her fırsatta belirten Gizem 'Soframız' (100 bölüm) programından sonra geçtiğimiz aylarda Rotterdam Kırmızı Lale Film Festivali ödül törenini sundu. Birçok dizide de birbirinden farklı karakterle seyirci karşısına çıkan Gizem en son 'Arka Sokaklar' ekibine bomba imha uzmanı olan sert bir komiser olarak katıldı.
Yaşamı
 
2002 yılında Konak Anadolu Lisesi'nden, 2006 yılında da A.Ü. SBF Uluslararası İlişkiler Bölümü'nden mezun oldu. 2009 yılında Şahika Tekand Studio'da eğitim gördü. Sosyal sorumluluk projelerinde çalıştı. TEGV gönüllü drama eğitmenliği, Bayrampaşa Rehabilitasyon merkezinde engellilerle tiyatro çalışmalarında bulundu.


Gizem Soysaldı biyografisi

Gizem Soysaldı kimdir?

Gizem Soysaldı 04.02.1984 tarihinde doğmuş olup Oyuncu olarak görev yapmaktadır.

Gizem Soysaldı kaç yaşındadır?

Gizem Soysaldı 04.02.1984 tarihinde doğmuş olup 34 yaşındadır.

Gizem Soysaldı ne iş yapar?

Gizem Soysaldı Oyuncu olarak görev yapmaktadır.

Gizem Soysaldı nerelidir?

Gizem Soysaldı Türkiye vatandaşıdır.

En Çok Konuşulan Haberler
  ©Copyright 2018 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.