28.03.2012 18:27 | Son Güncelleme: 28.03.2012-1:13
ANKARA, (DHA)

Gökçek CHP'nin Tandoğan mitingi ile twitterda dalga geçti

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı AK Parti'li Melih Gökçek, CHP'nin dün Ankara Tandoğan Meydanı'nda yaptığı 'grup toplantısı'nı, sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki hesabından, meydandan çekilen bir fotoğrafı paylaşarak değerlendirdi.

Gökçek, "Çankaya Belediyesi ile Yenimahalle Belediyesi'ni tatil ettiler. Sonuç 7 bin. İşte sevgili Kemal Kılıçdaroğlu, halkın sizin eğitime bakışınıza tepkisi bu. Umarım ders almışsınızdır" dedi.

CHP, hükümetin eğitim sisteminde getirdiği 4+4+4 sistemini protesto etmek, bunun sıkıntılarını halka anlatmak için TBMM'de grup toplantısı yerine milletvekillerini Ankara Tandoğan Meydanı'nda topladı. CHP Lideri Kılıçdaroğlu, alanda toplanan binlerce kişiye hitaben konuşma yaptı, hükümete yüklendi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek de Twitter'daki hesabından, meydandan çekilen bir fotoğrafı paylaşarak CHP'nin bu mitingini değerlendirdi. Gökçek, Twitter'da şunları söyledi:

"Kemal Kılıçdaroğlu ben izin verince grup toplantısını Tandoğan'da yaptı. Alkışlamaya söz vermiştim. Alkışlıyorum. Sevgili Kemal Kılıçdaroğlu konuşurken meydana onbinlerin geldiğini söyledi. Sevgili Kemal Kılıçdaroğlu gel şu onbinlerin 'ler'ini atalım 10 bine fit ol. Bak torpilli rakam bu. Polis kayıtlarına gazetecilerden aldığım bilgiye göre 9 bin olarak geçti. Ama bana göre 7 bin. Biliyorsunuz ben söyledim mi ispat ederim. İşte size fotolar. Merak eden fotoğrafları biraz büyütüp kalem ucuyla bir yukarıdan aşağıya, bir de sağdan sola saysın ve çarpsınlar. 7 bin rakımı Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP için hezimet. Niye diyeceksiniz? Çünkü günlerce reklam yaptılar. Otobüslerle bütün Anadolu'dan adam topladılar. Çankaya Belediyesi ile Yenimahalle Belediyesi'ni tatil ettiler. Sonuç 7 bin. İşte sevgili Kemal Kılıçdaroğlu, halkın sizin eğitime bakışınıza tepkisi bu. Umarım ders almışsınızdır."

Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy0