Teknoloji
01.02.2016 - 14:11 | Son Güncelleme: 01.02.2016-14:18

Google 5G'yi Drone'larla mı dağıtacak?

İnternet ve teknoloji devi Google 5 G hızında internet için çalışmalarına hız kazandırdı. Google'ın 5G hızında interneti Drone'larla dağıtmaya başlayacağı ve bu yönde çalışmalar yaptığı söyleniyor.

Sitene Ekle
Bir süre önce gündeme gelen güneş enerjisiyle çalışan drone araçları ile yapılacağı düşünülen testler ile 4G hızın 40 katına varan hızlara erişmek mümkün olacak.
 
Google 5G hızı nasıl dağıtacak?
 
Biraz önce bahsettiğimiz gibi Google 5G hızında interneti dağıtmak için çok sayıda solar drone kullanmayı planlıyor. Bir kere havalandıktan sonra güneş ışığından bataryalarını doldurarak uzun süre havada kalan bu araçlar, 5G hızında internetin taşıyıcısı olacaklar. Bahsedilen rakamlar 4G LTE ile elde edilen hızların 40 katına kadar çıkıyor. 4G teknolojisine göre 5G hızında interneti yaymak için kullanılacak olan teknoloji çok daha kısa menzilli. Kısa menzil sorunu uygular yerine uçan araçlar kullanılarak giderilecek. Bağlantının Wi-fi üzerinden verileceği söyleniyor. Bahsedilen hızlar saniyede 500 MB’a kadar ulaşıyor. Ancak bu teoride elde edilen rakamlar. Proje şimdilik Google SkyBender olarak adlandırılıyor.
 
Eğer The Guardian’ın iddiası doğruysa, insansız ve ihtiyaç duyduğu enerjiyi güneşten alan hava araçları, 5G hızında internet ile önümüzdeki yıllarda karşımıza çıkacak. Tabii diğer yandan bu projenin gerçekleşmesi demek, Google’ın bir GSM operatörü olma hayalini de mümkün kılacak gibi gözüküyor

Dünyanın en ünlü şirketlerinde çalışma imkanı için tıklayın!


Etiketler: Google 5 G, Drone,
Yorum Yazın
Gönder
©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
İlginizi ÇekebilirX