29.01.2019 - 08:15 | Son Güncelleme: 29.01.2019-12:37 A-A+

GÖZYAŞI BAŞKA KONUYA...

‘Bir Litre Gözyaşı’nı ev ahalisi genç üyesi Mahir’le Cihan niyetine izliyor‘Bir Litre Gözyaşı’nı ev ahalisi genç üyesi Mahir’le Cihan niyetine izliyor. Malum diziden Figen ayrıldı. Geriye Mahir’le Cihan üzerine kurulu bir hikaye kaldı. Doğru bir seçim, çünkü izleyici bu ikiliyi sevdi. Orijinalinden epey başka yerlere gitti. Çünkü Cihan’ın başına gelecek bir iş, izleyicinin hiç hoşuna gitmeyecekti. Senaryo şimdi Ali ile Cihan arasına Mahir’i de katarak devam ediyor. Mahir, ABD’de okuyup gelen Cihan’ın çalıştığı şirketin genç patronu. Kıvılcım, (Türkü Turan) kızımız Cihan’ın yeni rakibi... Hastalık ne oldu? Nörolog Onur Bayram, ara ara ekrana gelecek, “Bulgular gayet güzel, Cihan beklediğimden daha iyi” diyecek. Dizinin gidişatına bakılacak. Eğer izlenme oranı tatminkârsa Cihan ile Mahir buluşması uzayacak. Tatmin etmiyorsa, nörolog devreye girecek “Cihan’ın durumunu hiç beğenmedim” diyecek. Umutsuz bir aşk son bulacak. Yani gidişata göre hikayemiz ya ‘Bir Litre Gözyaşı’ olacak ya da gözyaşı başka konular arasında pay edilecek.

PEKİ O DİZİYİ NİYE KALDIRDILAR?
‘Kardeş Çocukları’ bir süre izlenince, ev ahalisinden şöyle bir tepki geldi: “O zaman niye ‘Şahin Tepesi’ni kaldırdılar?”  “O kanalda değilki, yeni dizi Star TV’de, ne alaka?” diye sordum. Yani konusu itibarıyla benzerleri arasındaki durumuyla ilgili söylemişler. Bütün ‘dram’la alakalı konu başlıklarının ardı ardına bizlere aksettirilmesiyle, ev ahalisinin bu konuda doygunluk seviyelerini çoktan aştığını belirtir bir tepkiydi bu... Bu dizide olanların fazlası, ötekinde de mevcuttu. Mehmet Aslantuğ (Prof. Yıldırım Saner), Ayça Bingöl (Ümran), Nur Fettahoğlu (Umay), Furkan Andıç (Volkan), Afra Saraçoğlu (Hayat), Murat Daltaban (Cemal), Alara Turan (Hayal), Engin Alkan (Refik Karay) gibi güçlü bir ekip, ‘standart izleyiciye’ ulaşmak için her türlü manevrayı yapan diziyi taşıyacak gibi görülüyor. Senaryonun her türlüsüyle, ‘Bu da olur mu?’ engelini aştığı bir yerli diziyle karşı karşıyayız. Merak edenler izler, seyredeni tatmin edici olursa, devam eder. Sonra? 
Finali yapar yeni işlere bakılır.  
Etiketler
Bilgi YarışmasıSaraylarda devlet büyüklerini nükteli sözlerle eğlendiren kimseye ne denirdi?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
©Copyright 2015 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.