Grammy'nin yıldızı Billie Eilish mi Lil Nas X mi olacak?

62'nci kez düzenlenecek olan Grammy Ödülleri'nde adaylar belli oldu. Alicia Keys'in sunacağı tören 26 Ocak 2020'de düzenlenecek. 'Ana akım' kategorilerdeki adaylıklarda ise iki isim epey dikkat çekiyor. Biri Billie Eilish, öteki isim ise tabii ki Lil Nas X...

Grammy'nin yıldızı Billie Eilish mi Lil Nas X mi olacak?

19 hafta üst üste 1 numara oldu

19 hafta üst üste 1 numara oldu

Amerikan müzik sektörünün bel kemiği olan Billboard listelerinde uzun, hem de çok uzun bir zamandır Lil Nas X'in zaferine tanıklık ettik. 'Old Town Road' adlı şarkısının remiks versiyonu tam 19 hafta üst üste bir numaraya oturdu. Country-rap tadındaki şarkı 'Grammy' ödülü kazanmayı hak ediyor mu? Sonuna kadar. Nitelikli ve nicelikli bir iş ortaya koydu Lil Nas X.

'Bad Guy' daha şanslı

'Bad Guy' daha şanslı

Öte yandan, Lil Nas X'in olağanüstü başarısına plak şirketinin büyük desteğini alan Billie Eilish de bu yılın en bomba isimlerinden. Şarkıcının 'Bad Guy' şarkısı da 'Yılın Kaydı' ve 'Yılın Şarkısı' dallarında aday. Lil Nas X'in fırtınalar kopartan 'Old Town Road'u sadece 'Yılın Kaydı'nda aday. Bu ne anlama geliyor? 'Yılın Kaydı' ödülünü 'Old Town Road'a, 'Yılın Şarkısı'nın da 'Bad Guy' olmasına bence kesin gözüyle bakılıyor bile.

Billie Eilish bir adım önde

Billie Eilish bir adım önde

Peki o zaman Billie Eilish açısından bakalım olaya. 19 hafta boyunca 1 numarada kalan Lil Nas X'in şarkısını aşkla, sabırla ve en önemlisi minimallikle, müziğe getirdiği yeni ve genç solukla deviren Billie Eilish, benim gözümde yılın en sükse yapan şarkıcısı. En azından Avrupa'yı fetheden yıldız Billie Eilish olmuştu. Hak eden isim kesinlikle 'daha 17' yaşındaki genç şarkıcı bence. Dolayısıyla bu ödül töreninde Billie Eilish'in 'gecenin galibi' olacağına çok daha net ortada. 2020'ye kadar tahminler başlasın!

 

can.sisman@milliyet.com.tr

Bu makaleye ifade bırak