İlhan, Burhan ve Gökhan Şeşen tarafından 1982 yılında kurulan ve yaklaşık 16 yıldır Burhan ve Gökhan Şeşen’le yoluna devam eden grubun son albümü “Hayat Bu” 2008 yılında yayınlandı.
Müzikal kariyerlerine 1983 yılında Levent Kırca Tiyatrosu tarafından sahnelenen “Kadıncıklar” adlı oyunun müziklerini yaparak başlayan grubun, yeni albümünün stüdyo aşaması iki yıl önce Datça’daki Fuat Saka stüdyosunda başladı.

İlk kayıtları Fuat Saka ve Barbaros Görkem tarafından yapılan albümün diğer kayıtları ise İstanbul’da Ada Müzik Stüdyosu’nda Özkan Mete ve Arı Müzik Stüdyosu’nda Arıkan Sırakaya tarafından gerçekleştirildi.

Ada müzik etiketiyle, 11 eserin yer aldığı albümde şarkıların iki tanesinin söz ve müziği Gökhan Şeşen’e, sekiz tanesinin söz ve müziği ise Burhan Şeşen’e ait.

Albüm 9 yıl önce hayatını kaybeden Burhan Şeşen'in oğlu Serhan Şeşen'e ithaf edildi. Bir tane Metin Altıok şiirinin de bestelendiği Özlemişim'de  alışılmışın dışında uzun gitar soloları, davul soloları ve trompet de var.

10 Kasım Cuma günü Serhan Şeşen Müzik Felsefe ve Yaşama Saygı Derneği’nde müzik severlerle buluşacak olan Burhan ve Gökhan kardeşler 11 Kasım Cumartesi günü ise Kuzguncuk Sanat Tiyatrosu’nda sahnede olacak.  Yaşayan en eski gruplardan biri olan Grup Gündoğarken gençlere de hitap edecek şarkılarıyla farklı mekanlarda müzikseverlerle buluşmaya devam edecek.

Sosyal medyayı aktif olarak kullanan Grup Gündoğarken'in konser programını Instagram hesabından takip edebilirsiniz.