Dünya

07.09.2011 - 13:18 | Son Güncelleme: 07.09.2011-13:19

Gül, Medvedev'in şeref konuğu olacak

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Sayın Dimitri Medvedev’in davetine karşılık olarak, Yaroslavl kentinde bu yıl üçüncüsü düzenlenen Küresel Politika Forumu’na Şeref Konuğu sıfatıyla katılmak üzere yarın Rusya Federasyonu’na gidecek.

Sitene Ekle

ANKARA(ANKA)

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Sayın Dimitri Medvedev’in davetine icabetle, Yaroslavl kentinde bu yıl üçüncüsü düzenlenen Küresel Politika Forumu’na "Şeref Konuğu" sıfatıyla katılmak üzere yarın Rusya Federasyonu’na gidecek.

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi’nden yapılan açıklamaya göre, Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Medvedev’in himayesinde 2009 yılından bu yana önemli devlet adamlarının, siyaset bilimcilerin, işadamlarının ve sivil toplum temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirilen sözkonusu Forumun ana teması, bu yıl "Toplumsal Çeşitlilik Çağında Modern Devlet" olarak belrilendi. Forum’da bu çerçevede, "Çok Etnili Toplumlarda Demokratik Kurumlar", "Zengin ve Yoksul: Adalet Nerede?" ve "Küresel Güvenlik ve Yerel İhtilaflar" başlıklı üç tematik toplantı düzenlenecek.

ÖNCEKİ KONUKLAR FILLON, ZAPATERO VE BERLUSCONI İDİ

Küresel Politika Forumu’nun kapanış oturumuna, geleneksel olarak kısıtlı sayıda yabancı Devlet ve Hükümet Başkanları davet ediliyor. 2009 yılında yapılan "Modern Devlet ve Küresel Güvenlik" temalı toplantıya Fransa ve İspanya Başbakanları François Fillon ve José Luis Zapatero, 2010 yılında yapılan "Modern Devlet: Demokrasi Standartları ve Etkinlik Kriterleri" temalı toplantıya ise Güney Kore Cumhurbaşkanı Lee Myung-Bak ve İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi katılmıştı.

Cumhurbaşkanı Gül’ün ziyareti sırasında, Forum’un kapanış oturumuna hitap edeceği ve Devlet Başkanı Dimitri Medvedev ile biraraya gelerek, Türkiye ile Rusya Federasyonu arasındaki ikili ilişkiler ile uluslararası ve bölgesel gelişmeleri ele alacakları bildirildi.


Etiketler:
Red Kit'in maceralarında önemli yeri olan ünlü haydut çetesinin adı nedir?
©Copyright 2011 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.