Gülşen 'Bir İhtimal Biliyorum' şarkısıyla trende uydu

Müzik dünyasında 2018'in en büyük yükselişi kuşkusuz rap müzik oldu... Dünyada Drake ve Post Malone gibi isimler yükselirken Türkiye'de de başta Ezhel olmak üzere çok sayıda isim büyük bir çıkış yakaladı. Haliyle ana akımda rap ve hip-hop gibi öğelere sık rastlamaya başladık. Gülşen'in yeni şarkısı 'Bir İhtimal Biliyorum'da da karşımıza çıkan şey pek de şaşırtıcı olmadı...

Gülşen 'Bir İhtimal Biliyorum' şarkısıyla trende uydu

Dertli ve tempolu!

Dertli ve tempolu!

Gülşen, uzun zaman sonra yeni bir single'la döndü. Sözü ve müziği kendisine ait olan 'Bir İhtimal Biliyorum'un aranjesi, eşi Ozan Çolakoğlu imzalı.

Çıkar çıkmaz sosyal medyayı sallamayı başaran şarkı, beklenilenin aksine bir dans şarkısı değil, Aleyna Tilki'nin 'Dipsiz Kuyum' şarkısı gibi tempolu ama dertli...

'Bangır Bangır' sallamıştı

'Bangır Bangır' sallamıştı

Gülşen, kendi söz ve bestelerine ağırlık vermeye başladığı andan itibaren yükselişe geçti.

Özellikle 'Bangır Bangır' albümü ve bu albüme adını veren şarkısıyla Türkçe popta zirveye yükseldi. Ozan Çolakoğlu tarafından aranje edilen şarkılarıyla da müzik eleştirmenlerinin beğenisini kazandı.

Nakaratı akılda kalıyor

Nakaratı akılda kalıyor

Kendine özgü vokali, nağmeleri ve modern altyapılı şarkılarıyla tarzını oturtan Gülşen, 'Bir İhtimal Biliyorum'la 'trend'e uymuş durumda. Şarkı -popüler tabirle- ateş ediyor mu, evet, ediyor.

Dijital müzik platformlarını sallayan 'rap' ve 'arabesk rap' sound'larının biraz daha cool ve pop yorumu olan 'Bir İhtimal Biliyorum', nakaratıyla akılda kalıcı olmayı başarıyor.

'Pop'luk biraz geri planda

'Pop'luk biraz geri planda

Ancak 'Bir İhtimal Biliyorum', Gülşen'in diskografisinde gelecek yıllarda büyük bir hit olarak anılır mı? Açıkçası pek sanmıyorum.

Gülşen'in dozunda yer verdiği arabesk dokuyu modernize etmesi seviliyor, beğeniliyor, 'kıvamında' bulunuyor. 'Bir İhtimal Biliyorum'da 'pop'luk biraz geri planda kalmış. 

'Latin slow'lar ona daha çok yakışıyor

'Latin slow'lar ona daha çok yakışıyor

Şarkıyı dinledikten sonra aklınıza 'Dipsiz Kuyum' geliyor, kafalarda "Neden son dönemde hep bu türden sound'larla karşılaşıyoruz?" soruları oluşuyor.

Gülşen'in slow şarkılarının ille de 'Ellerinden Öper' ya da 'Ezberbozan' gibi Latin esintiler taşımasına gerek yok. Ama 'Dipsiz Kuyum' rüzgârından ziyade akustik slow'ların vokalini çok daha doğru yanısttığı da ortada...

 

twitter.com/mayksisman
instagram.com/mayksisman
youtube.com/mayksisman
can.sisman@milliyet.com.tr
 

Bu makaleye ifade bırak