Ankara

Yerel Haber
20 Aralık 2016 - 16:28

Gümrüklü Sahaya İzinsiz Giren Şahıslarda Uyuşturucu Çıktı

IHA

Gümrük Muhafaza ekipleri tarafından Ambarlı Limanı’nda gerçekleştirilen operasyonda 4 kilo 250 gram esrar ile tabanca ele geçirildi.
Gümrük ve Ticaret Bakanlığı kaynaklarından alınan bilgiye göre, Ambarlı Gümrük Müdürlüğü denetim sahası ana girişinde bulunan güvenlik kontrol noktasına yaklaşan bir binek araç ’dur’ ihtarına uymayarak sahaya girdi. Söz konusu araçtaki şahısların saha içindeki güvenlik görevlilerinin de uyarılarını dinlemeyerek Batı Kapısı İhracat Giriş noktasından gümrüklü alana doğru gitmeleri üzerine gümrük muhafaza memurları alarma geçti. Gerekli önlemler alınarak gümrüklü alanda durdurulan araç ve şahıslar memurlar tarafından refakate alınarak Gümrük Muhafaza Kontrol noktasına getirildi.
Araçta yapılan aramada; 1 adet tabanca, ve şarjör bulundu. Ayrıca, aracın bagajında yapılan aramada bir çuval içerisinde poşetlere konulmuş vaziyette yeşil bitki ve toz halinde madde ele geçirildi. Çuval, narkotik dedektör köpeği marifetiyle de kontrole tabi tutulduğunda köpeğin söz konusu eşyalara tepki verdiği görüldü. Uyuşturucu test kiti ile yapılan analizde bitkinin hint keneviri, toz maddenin de esrar olduğu belirlendi. Yapılan tartım sonucu uyuşturucu maddenin 4 kilo 250 gram olduğu tespit edildi. El konulan uyuşturucunun piyasa değeri toplamının ise 91 bin 350 olduğu değerlendirildi.
Olayla ilgili Savcılık makamından alınan talimat üzerine şüpheli 2 kişi gözaltına alındı. Ele geçirilen uyuşturucu maddeler ve tabancaya el konulurken, şahıslar çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak Gümrük Muhafaza ekipleri tarafından Metris Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğüne teslim edildi.

AnkaraYerel Seçim Sonuçları

Ankara Hava Durumu

12°CŞİMDİCUMARTESİ
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.