Cumartesi

02.12.2017 - 01:30 | Son Güncelleme: 02.12.2017-1:30

Güncel Sanat

Sitene Ekle

FİSUN YALÇINKAYA - GÜNCEL SANAT - fisun.yalcinkaya@milliyet.com.tr

Taze açılıyor
Uyanma zamanı yaklaşıyor


Perşembe akşamı açılan “Hafif Uyku” sergisi Ark Kültür’de sanatseverlerle buluşuyor. Eti Behar, Necla Köse, Suzan Batu ve Leyla Okan’ın eserlerinin yer aldığı sergi, “yaşam döngüsünü” hatırlatıyor ve izleyicileri hafif uykularından uyandırıp farkındalığa davet ediyor. Sergi, 30 Aralık’a dek sürecek.

Mutlaka görün
Mehtap Baydu’dan yeni sergi

Galeri Nev, Berlin’de yaşayan sanatçı Mehtap Baydu’nun “Papierrepublik” ve “Koza” adlı sergilerini ağırladıktan sonra bu defa “Ben ve Herşey Arasındaki Mesafe” adlı kişisel sergisine ev sahipliği yapıyor. 9 Ocak 2018’e dek sürecek sergi, sanatçının daha önceki eserleriyle konuşuyor. Sergi isminiyse, sanatçının bedeninin tamamından aldığı kalıbı bir post gibi yere serdiği eserden alıyor. 

Bitmeden yetişin
Balıkesir’de “komplo teorisi”


Kâr amacı gütmeyen ve Balıkesir merkezli bir sanat mekanı olarak bu yıl kurulan Blogspot, “Komplo Teorisi” başlıklı bir karma sergiyi ağırlıyor. Aralarında Ata Kam, Gülçin Aksoy, Rafet Arslan, Özgürcan Artan, Eda Aslan’ın bulunduğu sanatçıların yer aldığı sergi komplo teorilerine ve tarihine odaklanıyor. Sergi 7 Aralık’a dek Hasan Baba Çarşısı Kat 5/452 Balıkesir’de görülebilecek.


Etiketler:
Doğu masallarında varolduğuna inanılan olağanüstü özellikleri olan kuş nedir?
©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.