Cumartesi

06.10.2018 - 01:30 | Son Güncelleme: 06.10.2018-1:30

Güncel Sanat

Sitene Ekle

Fisun Yalçınkaya

MUTLAKA GÖRÜN

Sahnenin ardında 

Orhan Cem Çetin, Evin Sanat Galerisi’nde ‘Sahne Arkası’ isimli kişisel sergisiyle 2 Ekim’de izleyici karşısına çıktı. Sanatçı şimdiye kadar ürettiği çalışmaları farklı bir bakışla incelerken, alternatif yöntemlerine yenilerini ekliyor. Ayrıca Orhan Cem Çetin’in şimdiye kadar yayımlanmayan “TutKeep” isimli kitabı ilk kez basılıyor. 2004 yılında basılan ve baskısı tükenen “Bedava Gergedan” isimli kitabı ise sergi kapsamında yeniden yayımlanıyor. Sergi 3 Kasım’a dek sürecek.

BİTMEDEN YETİŞİN

Fezadaki fani sorunlar

Pilot Galeri, 20 Ekim tarihine dek Kubilay Mert Ural’ın “Faniler ve Feza Problemleri” isimli kişisel sergisine ev sahipliği yapıyor. Sergi metninde belirtildiği üzere, Kubilay Mert Ural’ın çalışmaları, “sanatın ve dünyanın arzuları, düş kırıklıkları ve nihayetinde ihtiyaçlarıyla ilgili. Sonsuz ve tamamlanmayan bir döngüde, kaosun ve düzenin aynı olduğunu hatırlatıyor”.        1986 İstanbul doğumlu Kubilay Mert Ural, Amsterdam’da yaşıyor ve çalışıyor.

TAZE AÇILIYOR

Mert Öztekin’den ‘dağınık dikkat’

Kova Art Space sezon açılışını, GaleriNev Ankara işbirliğiyle Mert Öztekin’in “Dağınık Dikkat” başlıklı sergisi ile gerçekleştiriyor. Öztekin’in Ankara’daki bu ilk kişisel sergisi dün açıldı ve 28 Ekim’e dek ziyaretçilerini bekliyor. 1983 yılında Eskişehir’de doğan sanatçı 2005 yılından bu yana Ha Za Vu Zu kolektifi bünyesinde yurtiçi ve yurtdışında birçok performans ve sergide yer alıyor.

 

 

 


Etiketler: İstanbul, Eskişehir
©Copyright 2018 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.