1 terörist öldürüldü

Bingöl’ün Genç ilçesine bağlı Yeniyazı ve Doğanca Köyü kırsal kesiminde terör örgütüne yönelik başlatılan operasyonda dün bir grup PKK’lı ile sıcak temas sağlandığı ve çatışma çıktığı bildirildi.

Bingöl’deki 49’uncu Motorlu Piyade Tugay Komutanlığı koordinesinde düzenlenen operasyonda çıkan çatışmada ilk belirlemelere göre, 1 PKK’lı öldürüldü. Çatışmada köy korucusu Sadrettin Becerikli de yaralandı. Yaralanan korucu, helikopterle Bingöl Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Bölgedeki helikopter destekli operasyona devam ediliyor.

Bir köylü kaçırıldı

Bu arada Siirt’in Eruh ilçesine bağlı Kemerli köyüne önceki gün saat 21.00 sıralarında baskın yapan PKK’lı teröristlerin, A.A. adlı köylüyü kaçırdığı bildirildi. Kaçırılan köylünün kurtarılması için bölgede operasyon başlatıldı.

İkaz ettiği avcılar tarafından vurulduSamsun'un Terme ilçesinde Doğa Koruma ve Milli Parklar Şefliğinde görevli bir saha bekçisi, sahil kenarındaki avcı grubu durdurmak için ikazda bulunduğu sırada avcılardan birinin açtığı ateş sonucu vurularak yaşamını yitirdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber