10 kiloluk balığı elleriyle yakaladı

Oltayla balık avlayan 60 yaşındaki adam, büyük bir balığın kıyıya doğru geldiğini görünce suya atladı ve...

10 kiloluk balığı elleriyle yakaladı

TÜRKİYE Denizcilik İşletmeleri'nden emekli olduktan sonra Çandarlı'ya bağlı Denizköy'e yerleşen 60 yaşındaki Kunter Safer, 10 kiloluk papağan balığını kucaklayarak yakaladı.


Sabah saatlerinde oltayla plajda balık avlayan Kunter Safer, küçük balıkların kıyıya doğru kaçıştığını, arkalarından da büyük bir balığın takip ettiğini görünce büyük şaşkınlık yaşadı. Kendisine doğru geldiğini gördüğü balığı bir süre izlediğini belirten emekli işçi Kunter Safer, “Papağan balığı bir balık sürüsünü takip ediyordu. Sürü önce sahile doğru geldi, ardından geriye doğru manevra yaptılar. Büyüklüğü nedeniyle sığ suda manevra yapmakta zorlanan papağan balığını görünce suya atlayıp kucakladım. Kaçmak için çırpınınca kucakladığım gibi sahile fırlattım. Akşama kadar bir balık tutmak için uğraşırken, bir anda on kiloluk balığı ellerimle yakaladım” dedi.


Papağan balığını evinin bahçesindeki ağacın dalına asan emekli işçi Kunter Safer, ilgiyle izleyenler arasından balığa talip olan bir kişiye kilosunu 7.5 YTL'den sattı.

MHP'li Semih Yalçın'ın oğlu Ankara Kalesi'nden düşerek hayatını kaybettiMHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın'ın oğlu Turan İlteber Yalçın, Ankara Kalesi'nin surlarından kayalıklara düşerek hayatını kaybetti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber