15 Temmuz'da hava durumu nasıl, yağış var mı? Meteoroloji'den son dakika açıklaması

Birkaç gündür sıcaklıkların düşmesi ve sağanak yağışların artmasıyla birlikte son dakika hava durumuna ilişkin arayışlar hız kazandı. Peki 15 Temmuz'da hava durumu nasıl, yağış var mı? İşte Meteoroloji'den son dakika açıklaması...

15 Temmuz'da hava durumu nasıl, yağış var mı? Meteoroloji'den son dakika açıklaması

METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara, Ege (Muğla ve İzmir dışında), Akdeniz, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Bursa, Yalova, Balıkesir'in doğusu, Kocaeli, Sakarya, Bilecik, Düzce, Kastamonu kıyıları ile Zonguldak, Bartın, Sinop, Samsun ve Ordu çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI

Marmara'da 1 ila 3 derece azalacağı, iç ve kuzey kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR

Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, yağış anında yer yer kuvvetlice eseceği tahmin ediliyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Yağışların Bursa, Yalova, Balıkesir'in doğusu, Kocaeli, Sakarya, Bilecik, Düzce, Kastamonu kıyıları ile Zonguldak, Bartın, Sinop, Samsun ve Ordu çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı (ani sel, su baskını, yıldırım v.b.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

İSTANBUL 19°C, 25°C Parçalı bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ANKARA 15°C, 25°C Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

İZMİR 20°C, 28°C Parçalı ve çok bulutlu

Korku dolu anlar! 2 çocuğuyla yola savrulduAntalya'nın Alanya ilçesinde, sürücüsünün kontrolünden çıkan otomobil, takla attı. Kazada otomobili kullanan anne ve 2 çocuğu ile yanlarında bulunan 1 kişi, yola savrularak, yaralandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber