2019 DGS ne zaman gerçekleştirilecek? DGS giriş yerleri...

2019 Dikey Geçiş Sınavı (DGS) için geri sayım başladı. 30 Haziran'da yapılacak zorlu sınav öncesi sınavda ter dökecek binlerce kişi DGS sınav giriş yerleri belli oldu mu sorusunun cevabını arıyor. İşte konuyla ilgili ayrıntılar...

2019 DGS ne zaman gerçekleştirilecek? DGS giriş yerleri...

Dikey Geçiş Sınavı (DGS) sınav giriş belgeleri için heyecanlı bekleyiş sürüyor. 26 Nisan 8 Mayıs tarihinde başvuruları alınan DGS sınavının ardından adaylar sınav giriş belgeleri ve sınavın yapılacağı tarih adaylar tarafından araştırılmaya başlandı. Binlerce adayı yakından ilgilendiren DGS sınavında adaylar iki yıllık ön lisans eğitimlerini dört yıllığa tamamlamak için ÖSYM tarafından gerçekleştirilecek olan sınavda ter dökecek

DGS 2019 NE ZAMAN YAPILACAK?

DGS, 30 Haziran 2019 tarihinde uygulanacak. Sayısal ve sözel bölümden oluşacak DGS 10.15'te başlayacak. Adaylara 150 dakika süre verilecek.

Sınav binalarına saat 10.00'dan sonra giriş yapılmayacak. Sınavda alınan puan sadece 2019-2020 yılındaki yerleştirmede geçerli olacak.

DGS GİRİŞ YERLERİ BELLİ OLDU MU?

30 Haziranda yapılacak olan DGS'nin giriş yerleri henüz açıklanmadı. ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden erişime açılacak olan sınav giriş belgeleri elektronik ortamda sorgulanacak.

DGS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

DGS sonuçlarının ise ÖSYM takvimine göre 25 Temmuz'da ilan edilmesi bekleniyor.

Dehşete düşüren görüntü! Aniden önüne atladı ve...Van’ın Erciş ilçesinde seyir halindeki TIR'ın önüne aniden kendini atan şahıs ağır yaralandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber