2019 Kurban Bayramı ne zaman? Bayram tatili kaç gün olacak?

Kurban Bayramı için geri sayım başladı. Ramazan Bayramı'ndan sonra Kurban Bayramı için de 9 günlük tatil beklentisi içerisinde olan vatandaşlar gelecek güzel haberi bekliyor. Peki, Kurban Bayramı hangi günlere denk geliyor? Bayram tatili kaç gün olacak?

2019 Kurban Bayramı ne zaman? Bayram tatili kaç gün olacak?

Dini bayramlarımız arasında yer alan Kurban Bayramı için kısa bir süre kaldı. Ağustos ayında kutlanacak olan Kurban Bayramı'nda tatil kaç gün olacak merak konusu.

KURBAN BAYRAMI NE ZAMAN?

Dört gün süren Kurban Bayramı 11-14 Ağustos arasında kutlanacak. 10 Ağustos Cumartesi günü bayram arefesi. Bayramın 1. günü pazar günü olurken bayramın son günü çarşamba günü kutlanacak.

BAYRAM TATİLİ KAÇ GÜN OLACAK?

Kurban Bayramı tatili arefe günü ile birlikte 4 buçuk gün sürmektedir. Bu sene arefe günü cumartesi gününe denk geldiği için bayramın 1. günü pazar günü olacak. Bir sonraki hafta sonu ile bayram tatilini birleştirmek isteyenler perşembe ve cuma günü için izin kullanabilecek. Fakat henüz tatilinin 9 gün olduğuna dair resmi bir açıklama yapılmadı.

Eminönü’nde yollar göle döndüİstanbul'da öğle saatlerinde başlayan yoğun sağanak yağış nedeniyle yollar göle dönerken, araçlar mahsur kaldı. Tarihi Kapalıçarşı ve Eminönü Altgeçit Çarşısı'nı su bastı. Fatih ve Eminönü'nde metrekareye 113 kg yağış düştü.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber