28 Ekim Pazartesi, 29 Ekim Salı günü resmi tatil mi? Cumhuriyet Bayramı için heyecan dorukta! 2019 Resmi tatiller

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı bu yıl Salı gününe denk geliyor. Cumhuriyet Bayramı'nın Salı gününe denk gelmesi vatandaşlarda soru işareti oluşturdu. Resmi tatillerin arasında 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı da yer alıyor mu? Peki 28 Ekim'de resmi tatil sayılıyor mu? İşte tüm merak edilenler...

28 Ekim Pazartesi, 29 Ekim Salı günü resmi tatil mi? Cumhuriyet Bayramı için heyecan dorukta! 2019 Resmi tatiller

2019-2020 Eğitim yılında milyonlarca öğrenci eğitimine devam ederken, okullarda 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı hazırlıkları başladı. Okullarını süsleyen, tören için hazırlık yapmaya başlayan öğrenciler, 29 ekim Cumhuriyet Bayramı'na özel şiirleri araştırmaya başladı.

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, cumhuriyetin onuncu yılı kutlamalarının yapıldığı 29 Ekim 1933 tarihinde verdiği 10. Yıl Nutku'nda, bu günü en büyük bayram olarak nitelendirmiştir.

28 - 29 EKİM RESMİ TATİL Mİ?

Cumhuriyet Bayramı'nın kutlandığı ülkelerde 28 Ekim öğleden sonra ve 29 Ekim tam gün olmak üzere bir buçuk gün resmî tatildir.

Kafasına kamyonet kapağının çarpmasıyla ağır yaralandıÇorum'da, yolda yürüyen Muhsin Bal (72), seyir halindeki kamyonetin yana açılan demir kapağının başına çarpması sonucu ağır yaralandı. Kamyonet sürücüsünün polise giderek teslim olduğu kaza anı da çevredeki bir iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber