3. köprü için tekne turları düzenlenmeye başlandı!

Poyrazköy-Garipçe arasında inşa edilen 3. köprünün ayaklarının yüksekliği 70 metreyi buldu. Balıkçılar, inşaatı görmek isteyen vatandaşlar ve görüntülemek isteyen basın mensupları için tekne turu düzenliyor...

3. köprü için tekne turları düzenlenmeye başlandı!

İstanbul İstanbul Boğazı'nda inşa edilecek üçüncü köprünün 320 metreyi bulması beklenen kulelerinin 70 metrelik kısmı tamamlandı. İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayacak üçüncü incisi Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün 320 metreyi bulması beklenen kuleleri, daha bugünden ziyaretçi akınına uğruyor.

Poyrazköy ile Garipçe arasında yapımına başlanan İstanbul'un üçüncü köprüsünün yapımı hızla sürüyor. 29 Mayıs'ta temeli Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün, deniz seviyesinin 12 metre altındaki ayaklan tamamlandı, yer üstündeki ayakları ise 70 metreyi buldu.

EKMEK KAPISI OLDU

Tamamlandığında 320 metre yüksekliği ile dünyanın en yüksek kulelerine sahip olacak kuleleri, daha bugünden İstanbulluların ilgisini çekiyor. 6-7 bin kişinin çalışarak 29 Mayıs 2015'e yetiştirmeye çalıştığı köprü inşaatı çevre sahil köyleri için ekmek kapısı oldu. İnşaatı görüntülemek isteyen basın mensuplan ile kuleleri görmek isteyen vatandaşlar için tekne turları düzenleniyor. Balıkçılar, yarım saatlik tur için 75-100 TL arası ücret istiyor.

KAYNAK: YENİ ŞAFAK

Korku dolu gözlerle izlediler! Herkes oraya koştuAntalya’da ticari taksi ile otomobilin çarpıştığı kazada 3 kişi yaralandı. Çarpmanın etkisiyle yan yatarak sürüklenen ticari taksideki yolcular vatandaşlar tarafından aracın içinden çıkarıldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber