3600 ek gösterge çıkıyor mu? Bir gelişme var mı?

Ek gösterge seçim öncesi gündeme sık sık gelirken şu sıralar konu hakkında pek bir açıklama gelmiyor. Polis, hemşire, din görevlisi ve öğretmenler 3600 ek gösterge için sabırsız şekilde beklerken bir gelişme olup olmadığını sorguluyor.

3600 ek gösterge çıkıyor mu? Bir gelişme var mı?

 

3600 ek gösterge çıkıyor mu? Yüz binlerce memur bu soruya cevap arıyor. Uzun süredir kamuoyunun gündeminde olan ek gösterge özellikle seçim öncesi sık sık konuşuluyordu. Şu sıralar konu eskisi gibi dillendirilmese de binlerce kişi son gelişmelerden haberdar olmak istiyor.

3600 EK GÖSTERGEDE BİR GELİŞME VAR MI?

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Mustafa Destici, AK Parti'nin 3600 ek göstergeye ilişkin açıklamalarını da olumlu karşıladıklarını belirterek, "Bu açıklamadan memnuniyet duyduk. 3600 ek gösterge beklentisi içinde olan din görevlileri, hemşireler, öğretmenler ve polislerin taleplerinin karşılanmasını bekliyoruz. Ayrıca BBP olarak bütün memurlarımızın da bu kapsama alınmasına istiyoruz." dedi.

ÖMER ÇELİK DE AÇIKLAMA YAPMIŞTI

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında parti genel merkezinde, Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı devam ederken gazetecilere açıklamalarda bulunan AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, “3600 ek gösterge konusu ile ilgili yaklaşımımız pozitif bir yaklaşımdır. Negatif ele aldığımız bir konu yok, arkadaşlarımız çalışıyor” dedi. 3600 ek göstergenin yasalaşmasıyla beraber maaşlarda yaklaşık olarak 40-50 lira artış olacak.Emekli maaşlarında hissedilir şekilde artış olacak.Emekli olacakların maaşları yaklaşık 530 lirayla 600 lira arası artış olacak.

Çifte cinayet şüphelisi Afgan tutuklandıDenizli'nin Pamukkale ilçesinde, kendisi gibi Afganistan uyruklu olan 2 ev arkadaşını bıçaklayarak, öldüren Daşmurat Nazari (26), mahkemece tutuklandı. Nazari, cinayetleri kendisine nitelikli cinsel istismarda bulundukları için işlediğini ileri sürdü; ancak yapılan adli tıp muayenesinde herhangi bir bulguya rastlanmadığı belirtildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber