81 yaşında simit satıyor

Emekli hemşire Jale Ergür tam 81 yaşında. Günde 3 kilometre yol yürüyor, 12 saat simit satıyor. Kansere kurban verdiği eşinden kalan 15 bin liralık borcu ödemek için 9 yıldır aralıksız çalışıyor

81 yaşında simit satıyor

81 yaşındaki Jale Ergür, ölen eşinden kalan borcu ödeyebilmek için hergün 12 saat sokak sokak dolaşıp simit satıyor. Yaşlı kadın, "Zindeliğimi kuyruk yağına ve zeytin yağına borçluyum" dedi.81 yaşındaki emekli hemşire Jale Ergür, 9 yıl önce ölen eşinin 15 bin TL tutarındaki borcunu ödemek için günde 12 saat sokak sokak dolaşıp simit satıyor.

'Paraya ihtiyacım var' Küçükçekmece Fatih Mahallesi’nde oturan 1 çocuk annesi Jale Ergür’ün evine, kanserden dolayı hayatını kaybeden eşi İsmail Ergür’ün borçları yüzünden haciz geldi. Hacizi önlemek için 5 sene önce bankadan 15 bin TL kredi çektiğini söyleyen Ergür, "Kocamın bana bıraktığı borç nedeniyle kredi çektim. Onun borcunu ödedim. 900 TL emekli maaşı alıyorum. Her ay 650 TL bankaya kesiliyor. 500 TL kira veriyorum. Elektrik, su, telefon artık gerisini siz hesaplayın. Paraya ihtiyacım var. Bana emekli maaşımdan para kalmıyor. Bu yüzden 4 aydır simit satıyorum. 2 sene sonra bankaya olan borcum bitiyor. O zamana kadar çalışmak zorundayım. Simit satarken zorlanmıyorum. Küçük yaştan beri çalışıyorum. Sabah 06.30’da evden çıkıyorum. Akşam saat 19.00’da da eve dönüyorum. Bazen simitlerim satılmıyor. O zaman cepten gidiyor" diye konuştu.

Alın teri ile para kazanmaktan dolayı kendisiyle gurur duyduğunu belirten yaşlı kadın, "Günde 3 kilometre de yol yürüyorum. Çalışırken sadece 1 saat dinleniyorum. Zindeliğimi kuyruk yağına ve zeytin yağına borçluyum" dedi.

Yıkım! Oğluyla daha çok ilgilenmek için istemiş...Antalya’da nöbet dönüşü otomobiliyle geçirdiği kazada hayatını kaybeden hemşirenin, mesai arkadaşları gözyaşlarına boğuldu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber