81 yaşındaki kadını bilezikleri için öldürmüşler

KONYA'nın Akşehir İlçesi'nde 25 Ekim günü bıçaklanarak öldürülen 81 yaşındaki Kamuran Yalçın'ın katil zanlısı 3 kişi polis tarafından yakalandı. 12 altın bileziği çaldıkları iddia zanlıların, yaşlı kadının arsasına kat karşılığı apartman yapmak için anlaştığı müteahhit kadeşler ve arkadaşı olduğu öğrenildi.
Olay, 25 Ekim günü Yarenler Mahallesi Makasçı Sokak Şengüller Apartmanı 4'üncü kattaki evde meydana gelmişti. Yalnız yaşayan Kamuran Yalçın'ın uzun süre evinden çıkmaması üzerine komşuları polise haber vermiş, eve giren polis ekipleri Yalçın'ı bıçaklanarak öldürülmüş halde bulmuştu. Yakınları Kamuran Yalçın'ın kolunda 13 bileziği ve boynunda altın zinciri olduğunu söylemişti. Polis, zincirin ve bileziklerden 12'sinin kayıp olduğunu belirledi. Çalışmalarını sürdüren ekipler, yaşlı kadının katil zanlısı oldukları iddiasıyla müteahhit 24 yaşındaki Engin Ergül, kadeşi 22 yaşındaki Ener Ergül ile arkadaşları 23 yaşındaki Mehmet Özer'i gözaltına aldı. Polis ekipleri olaya karışan 4'üncü şüpheli Mehmet Akkurt'un ise askere gittiğini tesbit ettiklerini açıkladı. Ergül kardeşlerin, Kamuran Yalçın'ın kent merkezinde bulunan arsasına 3 daire karşılığı apartman yapmak için anlaştıkları ve yaşlı kadını bu nedenle tanıdıkları ve yalnız yaşadığını bildikleri öğrenildi. Cinayeti itiraf eden ve bu sabah yaptırılan yer gösterme tatbikatında, ayrıntılarıyla anlattıkları iddia edilen 3 şüpheli sorğularının tamamlanmasının ardından Adliye'ye sevk edildi.

ANTİKA VAZOYU ÇALMAK İÇİN EVE GİRMİŞLER

Şüphelilerden Ener Ergül, Kamuran Yalçın'ın kendisini oğlu gibi sevdiğini söylediği ifadesinde, “Kamuran teyze beni oğlu gibi severdi. Ekmeğini bile biz alırdık. Olaydan önce buzdolabı bozulmuş. Bizden yardım istedi. Kamuran teyzenin antika vazosu vardı. Bunu evde görmüştük. Vazoyu çalmak için plan yaptık. Arkadaşımız olan Mehmet Özer'i de buzdolabı tamircisi olarak eve götürdük. Kamuran teyze bize pencereden anahtarı attı. Evde vazoyu bulamayınca tartıştığımız Kamuran teyzeyi bıçaklayarak öldürdük. Telaşla vazoyu bulamadan altınları alarak kaçtık. Altınları satarak 400 lirasını arkadaşımız Mehmet Akkurt'a verdik. Gerisini biz harcadık” dedi.

Yürek yakan detay ortaya çıktıGiresun’da yoğun sağanak yağış Eynesil ilçesinde su baskınları ve taşkınlarına neden oldu. Bir kişi de sele kapılarak hayatını kaybetti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber