Geri Dön

Afife Ödülleri adayları açıklandı

Türkiye’nin en uzun soluklu tiyatro ödülü Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri’nde 2017-2018 sezonu adayları belli oldu.

Afife Ödülleri adayları açıklandı

Bu yıl 22. kez verilecek ödüller için belirlenen adaylar, Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri İcra Kurulu Başkanı Salih Başağa, Jüri Başkanı Prof. Dr. Merih Tangün ve Haldun Dormen’in ev sahipliğinde düzenlenen basın toplantısıyla açıklandı. Önceki akşam gerçekleştirilen basın toplantısında Özel Ödül sahipleri de ilan edildi. Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri Jürisi Muhsin Ertuğrul Özel Ödülü’nün Yücel Erten’e, Cevat Fehmi Başkut Özel Ödülü’nün ise ‘Yuva’ isimli oyunuyla Sami Berat Marçalı’ya verilmesini kararlaştırdı. Haldun Dormen Özel Ödülü’nü ‘Bir Baba Hamlet’ oyunu kazanırken, Yapı Kredi Özel Ödülü’nü tiyatroya yaptığı katkılar nedeniyle Tijen Par aldı.

Yılın en başarılı oyunu aday listesinde ise B Planı’nın sahnelediği ‘Yuva’, Baba Sahne’nin sahneye koyduğu ‘Bir Baba Hamlet’, Bakırköy Belediye Tiyatroları’nın sahnelediği ‘Terör’, Boğaziçi Gösteri Sanatları Topluluğu’nın sahnelediği ‘Zabel’ ve İstanbul Devlet Tiyatrosu’nun sahnelediği ‘Romeo ve Juliet’ yer alıyor.

Yılın En Başarılı Yönetmeni adayları arasında ise, ‘Mutluyduk Belki Bugüne Kadar’ oyunu ile Ahmet Sami Özbudak, ‘Romeo ve Juliet’ ile Dejan Projkovski, ‘Bir Baba Hamlet’ ile Emrah Eren, ‘Terör’ ile Nurkan Erpulat, ‘Yuva’ ile Sami Berat Marçalı bulunuyor.

Bakan Soylu, Bakan Kurum ve Bakan Koca canlı yayın sırasında artçı depremi yaşadıİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Elazığ'daki 6.8 büyüklüğündeki depremin ardından bölgede incelemelerde bulundu. İncelemelerinin ardından açıklama yapmak üzere geldikleri valilik binasında artçı bir deprem yaşadılar. O anlar kameralara böyle yansıdı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber