Aile infazı 17 yıl sonra ortaya çıktı

Elazığ’da, 17 yıl önce ortadan kaybolan Yurdagül Kaya’nın aile meclisi kararıyla öldürüldüğü, cesedinin ise Diyarbakır’da kimsesizler mezarlığında bulunduğu ortaya çıktı.

Elazığ Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Cinayet Büro Amirliği ekipleri, bir çocuk annesi Yurdagül Kaya’dan (42) uzun süre haber alamayan arkadaşının polise başvurması üzerine çalışma başlatmıştı. Kaya’nın ailesinin çelişkili ifadeler vermesi üzerine soruşturma derinleştirildi. Kurulan özel ekip, Kaya’nın boşandığı eşinin, çocuğunu alarak başka bir kadınla evlendiğini tespit etti.

2001 yılında boşandıktan sonra yaşadığı Bursa’dan Elazığ’a geldiği belirlenen Yurdagül Kaya’yı, o tarihten sonra kimsenin görmediği bilgisine ulaşan ekipler, yeniden aileye yöneldi. Yurdagül Kaya’nın Elazığ’da aile içinde alınan kararla infaz edildikten sonra cesedinin Bitlis’in Güroymak ilçesi sınırlarında bir köprüden dereye atıldığı ortaya çıktı. Polis, 6 kişiyi gözaltına aldı.

Boğularak öldürülmüş

Şüphelilerden baba Hasan, amca Hüseyin ve amcaoğlu Oğuzhan Kaya 3 Temmuz günü tutuklandı, 3 kişi ise adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı. Olayın meydana geldiği günlerde Güroymak ilçesinde bir kadın cesedinin bulunduğu belirlendi. O dönem, kimliği belirlenemeyen kadın cesedinin, Diyarbakır’ın merkez Bağlar ilçesindeki Yeniköy Mezarlığı’nda kimsesizler mezarlığına toprağa verildiği saptandı. Aileden alınan DNA örnekleriyle otopsi sonuçlarını karşılaştıran ekipler, cesedin Yurdagül Kaya’ya ait olduğunu tespit etti. Yurdagül Kaya’nın boğularak öldürüldüğü belirlendi.l ERKAN BAY DHA

Muğla'da tarım arazisi yangınıMenteşe ilçesinde çıkan yangında yaklaşık 1,5 dönümlük tarım arazisi zarar gördü.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber