Akdoğan’ın adıyla milyonluk vurgun

İstanbul’da Başbakan Erdoğan’ın başdanışmanı Yalçın Akdoğan’ın amcası olduğunu söylen M.D., 1.4 milyon TL’lik dolandırıcılık yaptı.

Akdoğan’ın adıyla milyonluk vurgun

İstanbul’da polise başvuran çok sayıdaki firma sahibi, M.D. isimli kişinin kendilerine gelerek Başbakan Tayyip Erdoğan’ın başdanışmanı Yalçın Akdoğan’ın yeğeni olduğunu söyleyerek güven sağladığını daha sonra binlerce lira değerinde mal aldığını söyledikleri öğrenildi. Şüphelinin siyasi yönden sıkıntı yaşamamak için firmayı yeğeni Ş.K.’nın üzerine yaptığını kurbanlarına anlattığı belirtildi.

Dolandırıcılık büyüyecek
İstanbul polisi tarafından olayla ilgili başlatılan soruşturmada polis M.D.’nin peşine düştü. Polis M.D.’nin firmayı ismine kurduğu kişinin yeğeni değil yanında çalışan bir işçi olduğunu tespit etti. Önceki gün Pendik İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipleri aranan M.D.’yi gözaltına aldı. Hakkındaki suçlamaları kabul etmeyen M.D.’nin yapılan soruşturmada karşılıksız çek vererek 1 milyon 393 bin 820 liralık dolandırıcılık yaptığı ortaya çıktı. İncelemenin sürdüğü dolandırıcılığın boyutunun daha da büyüyebileceği belirtildi. Şüpheli M.D., mahkemece tutuklanarak Maltepe Cezaevi’ne konuldu.

Saklandığı köy evinde yakalandıKütahya İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, 6 yıl önce boşandığı 2 çocuk annesi Meryem Çelik'i evinin önünde pompalı tüfekle vurarak yaralayan, eski eşinin sevgilisi olduğu iddiasıyla fırıncı Fatih Görü'yü ise iş yerinde öldüren Süleyman D.'nin Altıntaş ilçesindeki Üçüzhöyük köyünde saklandığı belirledi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber