AKM’de temel betonu dökülüyor

Taksim’de 10 yıl boyunca atıl kaldıktan sonra yıkılan ve yeniden inşa edilmeye başlanan Atatürk Kültür Merkezi’nin (AKM) temel çalışmaları devam ediyor.

AKM’de temel betonu dökülüyor

Yeni AKM projesinin tanıtımı, 6 Kasım 2017’de yapılmış, temeli ise geçtiğimiz Şubat ayında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katıldığı törenle atılmıştı. 2021’de tamamlanması planlanan yeni AKM’nin arazisinin son hali ve iş makinelerinin çalışmasını Milliyet olarak yerinde inceledik. Makineleri temel çukuru kazmaya devam ederken temel betonu dökme işlemi de devam ediliyor.

Yeni Atatürk Kültür Merkezi binasında, 2 bin 500 kişilik bir opera salonu, 800 kişilik tiyatro salonu, bin kişilik konferans salonu, 285 kişilik sinema salonu, 250 kişilik oda tiyatrosu, bir sergi salonu, bir kütüphane, 885 araçlık otopark bulunacak. Yeni binanın en üst katına ise bir restoran yapılacak. Yeni AKM binasının mimarlığını AKM’nin ilk binasının mimarı Hayati Tabanlıoğlu’nun oğlu Murat Tabanlıoğlu yapıyor.

AKM’de temel betonu dökülüyor

Buzdolabındaki yılan korkuttuMalatya'da, bir evin buzdolabına giren yılan, paniğe neden oldu. Yılan, itfaiye ekipleri tarafından yakalanarak, doğaya salındı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber