Alan Yeterlilik Testi sona erdi! Yabancı Dil Testi saat kaçta başlayacak?

Üniversite sınavı YKS sınavının ikinci oturumu olan Alan Yeterlilik Testi (AYT) 10:15'te başladı. 180 dakika süren sınav 13:15 itibariyle sona erdi. YKS'nin son oturumu olan Yabancı Dil Testi ise öğleden sonra gerçekleştirilecek. Peki YDT sınavının ardından sınav soru ve cevapları yayımlanacak mı?

Alan Yeterlilik Testi sona erdi! Yabancı Dil Testi saat kaçta başlayacak?

Hayalini kurdukları üniversitede eğitim almak isteyen binlerce öğrenci YKS sınavının ilk oturumunun ardından ikinci oturumu da 13:15 itibariyle tamamladı. Sabah saatlerinde her zaman olduğu gibi sınavın gerçekleştirileceği binaların önlerinde ufak aksıklar yaşandı. Alan Yeterlilik Testi 180 dakika sürdü. Adaylar sınavın tamamlanmasının ardından gözünü ÖSYM tarafından gerçekleştirilecek olan YKS'nin son oturumu olan Yabancı Dil Testi YDT'ye çevirdi. Peki Yabancı Dil Testi ne zaman gerçekleştirilecek?

YKS 3. Oturum Yabancı Dil Testi (YDT) Tarihi, Sınav Saati ve Sınav Süresi : 16 Haziran 2019 (Pazar), 15.45, 120 dakika

Pompalı dehşeti! Kız arkadaşını yaralayıp intihar ettiAfyonkarahisar'da, tartıştığı kız arkadaşı Ş.B.'yi (21) pompalı tüfekle yaralayan H.B. (21), aynı silahla yaşamına son verdi.Olay, saat 20.30 sıralarında Kocatepe Mahallesi'nde meydana geldi. İddiaya göre H.Y. ile kız arkadaşı Ş.B. arasında bilinmeyen nedenle tartışma çıktı.Tartışmanın büyümesi üzerine H.Y. yanında getirdiği pompalı tüfekle Ş.B.'yi vurarak yaraladı. H.Y. daha sonra aynı silahla intihar etti. Silah seslerini duyanların ihbarı üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Sağlık ekipleri yaralanan H.Y. ve Ş.B.'yi Afyonkarahisar Devlet Hastanesi ve Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) Hastanesine götürdü. H.Y., doktorların tüm müdahalesine rağmen kurtarılamadı. Ş.B.'nin tedavisi ise sürüyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber