Amerika’da fırtına dehşet saçıyor: 45 ölü

ABD’de perşembe gününden bu yana şiddetli etkisini 14 ayrı güney eyaletinde hissettiren fırtınada hayatını kaybedenlerin sayısı en az 45 olarak kaydedildi

Amerika’da fırtına dehşet saçıyor: 45 ölü

Oklahoma’dan başlayarak yayılan ve en fazla zararı cumartesi günü ulaştığı Kuzey Carolina eyaletinde bırakan fırtına, 3 günde toplam 241 hortum ve kasırgaya yol açtı. Evleri uçuran, ağaçları sürükleyerek yolların kapanmasına neden olan fırtına, arkasında dolu ve yağış da bırakarak sel felaketi yaşattığı yerleşim birimlerinde hayatı durdurdu. Uzmanlar, fırtına sisteminin her yıl nisan- mayıs aylarında Pasifik Okyanusu’ndan harekete geçerek güney bölgesinde etkili olmasının olağan bulunduğunu belirtti.

Kaçırılan ikinci kaptanın ağabeyi konuştuKamerun'un Douala Limanı'ndan Fildişi sahilinde bulunan Abidjan Limanı'na gitmekte olan Paksoy-1 isimli Türk yük gemi personeli korsanlar tarafından kaçırıldı. Kaçırılanlar arasından bulunduğu öğrenilen geminin 2. kaptanı olan Ersin Yılmaz'ın ağabeyi konuştu.Kaçırılan 10 mürettebatın arasında bulunduğu belirtilen geminin ikinci kaptanı Ersin Yılmaz'ın ağabeyi Muhsin Yılmaz, "İkinci kaptan Ersin Yılmaz'ın abisiyim. Dün haberimiz oldu. Ne yapacağımızı bilemedik. Hemen şirketle telefon bağlantısı yaptık. Onlar da bize gece yarısı gemiye silahlı korsanların baskın yaptığını ve onun haricinde herhangi bir bilgiye sahip olmadıklarını ve haber beklediklerini söylediler. Sağlık durumuyla ilgili hiç bir bilgimiz yok. Bugün öğrendiğimiz, 10 tane mürettebatı kaçırmışlar ve onlar içinde benim kardeşim de var. Kendisi 20 senedir denizci, 20 senedir kaptan. Böyle bir şey ilk defa başımıza geldi. Ne yapacağımızı bilemiyoruz. Kendisiyle Cuma günü telefonda görüştüm. Yola çıkacağını söyledi bana. 3 günlük yol olduğunu, Kamerun'dan Fildişi Sahili'ne gideceklerini söyledi. Pazartesi günü Fildişi Sahili'nde olacaklarını söyledi bize. Ondan sonra da haber alamadık kendisinden." dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber