Anılar canlanacak

Rock’n roll’un efsanesi Elvis Presley ve yüzyılın ikonlarından Marilyn Monroe’nun kullandıkları otomobiller İstanbul’a geliyor.

Anılar canlanacak

Araçlar, otomobil Federasyonu (AOF) tarafından 28-30 Haziran arasında TÜYAP Fuar Merkezi’nde düzenlenecek ‘2. Klasik Araç Festivali’nde’ sergilenecek. Presley’in 1954 model Cadillac marka otomobil için efsane sanatçının anısına özel bir bölüm oluşturulacak. Monroe’nun çok sevdiği ve düğününde de kullandığı 1956 Model Ford Thunderbird de festivalin en dikkat çekici otomobillerinden biri olacak. Ayrıca; Steve McQueen’in 1960 Porsche 356’sı, Harry Potter’ın 1959 Ford Anglia’sı, ve ‘Dallas’ta kullanılan 70’li yıllara ait Chevrolet pick-up da anıları yeniden canlanacak. Klasik otomobillere olan tutkularıyla bilinen Burhan Öcal, Serdar Gökhan, Rasim Öztekin ve İlker Ayrık gibi birçok ünlü de klasik otomobilleriyle katılımcılar arasındaki yerini alacak. İlk Türk otomobili Devrim’in filmi de klasik otomobiller severler için sürekli gösterimde olacak. Ayrıca, Devrim’in replika modeli de sinema alanında sergilenecek.

Anılar canlanacak

İzmir'de eski koca dehşeti! “Çok sevdiğim için bıçakladım"İzmir’in Tire ilçesinde, bir hemşire, barışma teklifini reddeden eski kocası tarafından sokak ortasında yaklaşık 8 yerinden bıçaklandı. Ağır yaralanan iki çocuk annesi talihsiz kadına ilk müdahale görev yaptığı hastanede yapıldıktan sonra İzmir Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edildi. Gözü dönmüş koca ise suç aleti ekmek bıçağını çöpe atarak olay yerinden yaya olarak kaçarken yakalandı. "Eşinizi niye bıçakladınız?" sorusuna “Çok sevdiğim için” yanıtını veren zanlı, polis tarafından gözaltına alındı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber