Anneler Günü hangi güne denk geliyor? 2019 Anneler Günü tarihi

Her yıl dünyanın dört bir yanında büyük bir mutlulukla kutlanan Anneler Günü için heyecanlı bekleyiş başladı. Bu güzel günde annesini mutlu etmek isteyen milyonlarca kişinin merakla araştırdığı Anneler Günü ne zaman sorusunun cevabını yanıtladık. İşte 2019 Anneler Günü tarihi...

Anneler Günü hangi güne denk geliyor? 2019 Anneler Günü tarihi

Anneler Günü ne zaman kutlanıyor? Dünya genelince kutlanan Anneler Günü ilk ne zaman kutlandı? İşte Anneler Günü için en güzel hediye seçenekleri...

ANNELER GÜNÜ İLK NE ZAMAN KUTLANDI?

Anneler Günü, anneleri anmak ve onurlandırmak amacıyla bütün Dünya'da farklı zamanlarda kutlanan özel gün. Değişik günlerde ve değişik ülkelerde kutlanır. Bu günde anneler çeşitli hediyeler alır. Bu günü farklı ülkelerdeki insanlar yılın farklı günlerinde kutlarlar.

Anneler günü geleneği, Antik Yunanların Yunan mitolojisindeki pek çok tanrı ve tanrıçanın annesi olan Rhea onuruna verdikleri yıllık ilkbahar festivali kutlamalarıyla başlar. Antik Romalılar da ilkbahar festivallerini İsa'nın doğumundan 250 yıl öncesinden ana tanrıça Kibele onuruna kutluyorlardı.

ABD'de Anna Jarvis'in kaybettiği kendi annesi için 1908 yılında başlattığı anma günü, 1914 yılında Kongre'nin onayıyla Amerika Birleşik Devletleri çapında genişledi.

2019 ANNELER GÜNÜ NE ZAMAN?

Anneler Günü dünya genelinde en yaygın şekilde mayıs ayının ikinci pazar günü kutlanır. Bu sene Anneler Günü 12 Mayıs 2019 Pazar günü kutlanacak.

ANNELER GÜNÜ HEDİYELERİ

*Doğaya düşkün olan anneler için bahçe malzemeleri.
*En önemli aksesuarı saat olan anneler için yeni bir saat.
*Tüm gün ayakta durmak zorunda olan anneler için terlik veya ayakkabı.
*Önümüz yaz. Rahatlıkla kullanabileceği bir şapka…
*Kendin yap çalışmalarına yönlendirmek için sevebileceği hobi malzemeleri.
*Ev dekorasyonuna önem veren anneler için çerçeveler.
*Nostalji seven anneler için fotoğraflarını güzelce yerleştirebileceği fotoğraf albümleri.
*Tatlı seven dünya tatlısı anneler için güzel bir kek buketleri.
*Not alma işini hala kalem ve kağıt ile yapan anneler için güzel bir not defteri seti.
*Sizin emeğinizi görmeye bayılan anneler için el yapımı boyanmış porselen tabak.
*Çiçeklere düşkün anneler için bir demet ya da saksı çiçek.

Leyleklerin göçü masalsı görüntüler oluşturduYaz mevsiminin sonlarına gelinmesi ile birlikte daha sıcak yerlere giden leyleklerin büyük göçü İstanbul semalarında havadan görüntülendi. Yüz binlerce leyleğin havada dans edercesine aynı anda uçması masalsı görüntüler oluşturdu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber